Alexandria Loutitt

JURE MAKOVEC/Afp
VELIKA SKAKAONICA

Iznenađenje na Planici: 19-godišnja Kanađanka nova svjetska prvakinja u skijaškim skokovima

Piše: HinaObjavljeno: 01. ožujak 2023. 21:41

Kanađanka Alexandria Loutitt (19) osvojila je zlatnu medalju u konkurenciji skijašica skakačica na velikoj skakaonici na Svjetskom prvenstvu u Planici.

Loutitt je do najvećeg uspjeha u karijeri stigla skokovima od 134.5 i 136.5 metara skupivši 264.4 boda.

Srebro je osvojila zlatna s dva posljednja SP-a Norvežanka Maren Lundby sa 254 boda, dok je broncu osvojila Njemica Katharina Althaus sa 245.9 bodova.

JOE KLAMAR/Afp

U četvrtak će na velikoj skakaonici nastupiti skakači, koje čekaju kvalifikacije za pojedinačno natjecanje u petak. Današnji trening obilježio je težak pad Petera Prevca.