HOKEJ NA LEDU

Nijemci svladali Francuze i postali sedmi četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva

Kasnije u utorak će Švedska i SAD odigrati utakmicu za prvo mjesto u skupini
Piše: HinaObjavljeno: 23. svibanj 2023. 13:54

Hokejaši Njemačke postali su sedmi četvrtfinalisti ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva nakon što su u svom posljednjem susretu u skupini A u Tampereu svladali Francusku s 5-0 (2-0, 1-0, 2-0) i tako osigurali četvrto mjesto.

Njemačka je već nakon prvih 20 minuta imala prednost od 2-0 zahvaljujući Alexanderu Ehlu (3:31) i Frederiku Tiffelsu (15:55), John Peterka (22:07) je početkom drugog diela povisio na 3-0 da bi Daniel Fischbuch (43:51) i Maximilian Kastner (53:34) u posljednjoj trećini postavili konačni rezultat.

Njemačka je tako natjecanje u skupini završila na četvrtom mjestu s 12 bodova te će u četvrtfinalu u četvrtak igrati protiv Švicarske koja je sa šest pobjeda već osigurala prvo mjesto u skupini B u Rigi. Francuska je, pak, s četiri boda ostala šesta u skupini, s bodom više od Austrije i Mađarske.

Kasnije u utorak će Švedska i SAD odigrati utakmicu za prvo mjesto u skupini, uoči tog dvoboja SAD imaju 18, a Švedska 17 bodova, dok je domaćin Finska treći s 13 bodova.

Slovačka je, pak, 4-1 (3-0, 0-1, 1-0) pobjedom protiv Norveške zadržala nadu za prolaskom dalje iz skupine B. Slovačka je, naime, sada stigla do učinka od 11 bodova, koliko ima i domaćin Latvija, kojega navečer očekuje dvoboj protiv Švicarske, a kako je Slovačka pobijedila u međusobnom dvoboju mogla bi zauzeti četvrto mjesto koje vodi u četvrtfinale u slučaju poraza Latvije u 60 minuta.

Slovačka je brzo riješila pitanje pobjednika golovima Mareka Hrivika (3:58), Petera Cehlarika (7:30) i Roberta Lantosija (15:43). Markus Vikingstad (23:10) je smanjio na 3-1 da bi Richard Panik (58:41) pogotkom u praznu mrežu postavio konačni rezultat.

Osim Švicarske, plasman u četvrtfinale iz skupine B još ranije su osigurale Češka i Kanada koje će kasnije u utorak u međusobnom okršaju odlučiti o drugom i trećem mjestu, Češka trenutačno ima 13, a Kanada 12 bodova.