Matija Legović

BRONCA U ŠČUČINSKU

Veliki uspjeh za mladog Hrvata - osvojio brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u biatlonu

Pogodio je 18 od 20 meta, a za prvakom je zaostao 10,2 sekundi
Piše: HinaObjavljeno: 05. ožujak 2023. 16:41

Mladi hrvatski biatlonac 17-godišnji Matija Legović osvojio je brončanu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u kazahstanskom Ščučinsku u disciplini pojedinačno 12.5 kilometara.

Legović je pogodio 18 od 20 zadanih meta, oba promašaja je imao u stojećem stavu dok je u ležećem stavu bio nepogrešiv te je za zlatnim Slovakom Jakubom Borgulom, koji je imao jedan promašaj, zaostao 10,2 sekunde, dok je srebrni Norvežanin Sivert Gerhardsen, koji je imao isti pucački učinak kao Legović, bio brži za 2,8 sekundi od Legovića.

Legović je nastupio i na nedavnom svjetskom seniorskom prvenstvu u Oberhofu te je zauzeo odlično 48. mjesto u sprintu na 10km.

Osim Legovića, u Ščučinsku je u nedjelju nastupio i Filip Crnić, no on je uz čak devet promašaja završio na 58. mjestu sa 7:36.7 minuta zaostatka za zlatnim Borgulom.

Sljedeći nastup Legović će imati u petak u disciplini sprint 7.5km.

13. svibanj 2024 17:01