ATLETICO M. - REAL M. 1:1

Svakom po bod u tučnjavi na Calderonu! Modriću 90 minuta, Kovačić zaigrao u završnici

Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 04. listopad 2015. 22:21

U gradskom derbiju 7. kola Primere Atletico i Real su na Vicente Calderonu odigrali 1-1, pa je lider ostao Villareal.

Madridski derbi završio je bez pobjednika, a za pobjedom mogu više žaliti domaćini koji su nadigrali "Kraljevski klub", promašivši i kazneni udarac. Real je poveo u 10. minuti kada je Karim Benzema pogodio glavom, a u 22. minuti napadaču Atletica Antoine Griezmannu je vratar Keylor Navas obranio penal. Atletico je izbjegao poraz u 83. minuti kada je nakon gužve pogodio Argentinac Luciano Vietto, a dokraja su domaćini imali još nekoliko prilika za pobjedu nad velikim suparnikom.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, a Mateo Kovačić je u igru ušao u 77. minuti.

Na ljestvici vodi Villareal (16), iako je danas izgubio kod Levantea (0-1), Real je drugi s 15 bodova, koliko imaju i Celta i Barcelona, a Atletico je peti s 13 bodova.

20 Granada CF 7 1 1 5 5 13 4

ATLETICO M. - REAL M. 1:1 (Benzema 9' / Vietto 83')

ATLETICO MADRID: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, Luis - O. Torres, Gabi, Thiago, Correa - Griezmann, F. Torres

REAL MADRID: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modrić - Isco, Benzema, Ronaldo

KRAJ UTAKMICE

91. minuta - Martinez je topovski opalio s ruba kaznenog prostora, ali Navas paradom zaustavlja njegov pokušaj

GOOL 83. minuta - Arbeloa se poigravao na centru, a potom se Martinez sjurio prema kaznenom prostoru, poslao oštru loptu, a nakon slabe reakcije Navasa kojeg je malo omeo Griezmann, Vietto je poslao loptu u praznu mrežu za izjednačenje

80. minuta - Luciano Vietto je bio najviši u skoku nakon ubačaj u šesnaesterac, ali njegov pokušaj glavom otišao je pored gola

77. minuta - U igru je ušao i Mateo Kovačić

75. minuta - Ronaldo je pucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla u vanjski dio mreže

69. minuta - U drugom poluvremenu igra je malo splasnula. Nema previše prilika s jedne ili druge strane. Real uglavnom čuva stečenu prednost dok s druge strane Atletico pokušava preko kontra napada doći do šanse za pogodak

60. minuta - Na ubačenu loptu u kazneni prostor naletio je Torres, a nakon njega svoj udarac okušao je i Godin, ali lopta je ponovno završila u bloku Realove obrane

50. minuta - Correa je odlično podvalio loptu za Torresa koji s desetak metara iskosa šalje loptu pored gola

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38. minuta - Pucao je Ronaldo s dvadesetak metara iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla iznad grede

22. minuta - Griezmann je promašio jedanaesterac

21. minuta - Real je opasno visio kod svakog dodavanja da bi u konačnici i izgubili loptu, a u nastavku akcije Luis je zapeo za Ramosa što je bilo dovoljno sucu da pokaže na bijelu točku

11. minuta - Odlično su Correa i Torres odigrali dupli pas, a potom je Correa pucao s desetak metara iskosa, ali lopta je prošla pored vratnice

GOOL 9. minuta - Carvajal se odlično oslobodio svog čuvara, poslao loptu u kazneni prostor, a tamo je najviši u skoku bio Francuz Benzema koji ju glavom šalje u mrežu za vodstvo Reala

5. minuta - Pokušao je Atletico nešto na silu, ali udarac Corree iz vrlo teške pozicije iskosa otišao je pored gola

1. minuta - Utakmica je počela!

20. svibanj 2024 21:45