Carlos Alcaraz

TIZIANA FABI Afp
SLAVLJE VELIKOG BORCA

Alcaraz nakon neugodnog poraza stigao do prve pobjede u karijeri na ATP Finalsu, Medvedev osigurao polufinale

Rubljov je pao na omjer 0-2, što ga stavlja u vrlo tešku poziciju da ponovi lanjski pothvat
Piše: Ivan JelkićObjavljeno: 15. studeni 2023. 16:35

Ruski tenisač Danil Medvedev osigurao je plasman u polufinale ATP Finala u Torinu nakon što je u susretu 2. kola Crvene skupine pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva sa 7-6 (7), 6-4.

Nakon što je u prvom kolu pobijedio sunarodnjaka Andreja Rubljova sa 6-4, 6-2, Medvedev je u drugom susretu bio bolji i od Nijemca Zvereva osiguravši kao prvi plasman u polufinale.

Ruski tenisač je već u prvom gemu napravio break, no Zverev se vratio izjednačivši na 3-3. Set je potom otišao u trinaestu igru u kojoj je Zverev vodio 4-1, a potom imao i dvije set lopte kod 6-5 i 7-6. No, Medvjedev se oba put spasio, a zatim sa 9-7 dobio "tiebreak".

U drugom setu ključnim se pokazao posljednji, 10 gem u kojem je ruski tenisač napravio break za 6-4 i 2-0 u setovima.

U prvom meču 2. kola iz ove skupine Španjolac Carlos Alcaraz je pobijedio Rusa Andreja Rubljova sa 7-5, 6-2. Drugi tenisač svijeta slavio je nakon sat i 15 minuta.

U prvom setu tenisači su bili sigurni u svojim servis gemovima sve do 11. kada je Alkaraz napravio break i poveo 6-5, a nakon toga je osvojio gem na svoj servis i poveo u meču. U prvoj i sedmoj igri drugog seta Alkaraz je oduzeo servis Rubljovu i nakon prve meč lopte osigurao trijumf.

U Zelenoj skupini nakon dva kola još nisu poznati polufinalisti.

Talijan Jannik Sinner, koji je u utorak u tri seta svladao prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića, ima dvije pobjede, Srbin i Danac Holger Rune po jednu, a umjesto Grka Stefanosa Tsitsipasa, koji je napustio turnir zbog ozljede, posljednji meč igrat će Poljak Hubert Hurkacz.

REZULTATI:

Crvena skupina -2. kolo

Carlos Alcaraz (Špa/N.2) - Andrej Rubljov (Rus/N.5) 7-5, 6-2

Daniil Medvedev (Rus/N.3) - Alexander Zverev (Njem/N.7) 7-6 (7), 6-4

POREDAK:

1. Medvedev (Rus) 2-0 (4-0), 2. Carlos Alcaraz (Špa) 1-1 (3-2), 3. Alexander Zverev (Njem) 1-1 (2-3), 4. Andrej Rubljov (Rus) 0-2 (0-4)

25. travanj 2024 10:30