Tommy Paul

HECTOR RETAMAL Afp
SIGURAN NASTUP

Amerikanac Paul lakoćom u dva seta svladao veterana i izborio finale ATP turnira u Stockholmu

Wawrinka je u Stockholmu dobio pozivnicu za glavni ždrijeb i iskoristio priliku
Piše: HinaObjavljeno: 19. listopad 2024. 16:38

Američki tenisač Tommy Paul (ATP - 13.) prvi je finalist ATP 250 turnira u Stockholmu, gdje je u subotnjem polufinalu svladao švicarskog veterana Stana Wawrinku (ATP - 217.) sa 6:3, 6:2.

Bio je to najbolji ovotjedni meč Paula i njegova druga pobjeda u trećem međusobnom dvoboju s vlasnikom tri trofeja s Grand Slam turnira.

Wawrinka je u Stockholmu dobio pozivnicu za glavni ždrijeb i iskoristio priliku za plasman u svoje prvo polufinale na ATP Touru još od prošlogodišnjeg Croatia Opena u Umagu, gdje je došao i do finala. No, to mu u Stockholmu nije uspjelo, ponajviše zahvaljujući odličnom nastupu 13. tenisača svijeta u ovom trenutku.

Za Paula je ovo sedmo finale u karijeri, a drugo u Stockholmu, gdje je 2021. osvojio svoj prvi ATP naslov, kad je u meču za naslov pobijedio Kanađanina Denisa Shapovalova.

Paul će se u nedjelju za svoj četvrti naslov u karijeri boriti protiv pobjednika drugog polufinalnog dvoboja, u kojem će igrati Bugarin Grigor Dimitrov i Nizozemac Tallon Griekspoor.

19. listopad 2024 16:38