Zbogom za Nadala...
 VALERY HACHE Afp
MONTE CARLO

Dan nakon poraza Đokovića dogodio se još veći potres: Sjajni Rus izbacio ‘kralja zemlje‘ Rafaela Nadala!

Nadal je ovaj turnir osvojio nevjerojatnih 11 puta. Ovo mu je tek 41. poraz u karijeri na zemlji
Piše: Davor Burazin, HinaObjavljeno: 16. travanj 2021. 20:55

Dan nakon što je Dan Evans šokirao Novaka Đokovića u osmini finala Masters 1000 turnira u Monte Carlu, dogodio se još veći potres, jer je Andrej Rubljov nadigrao i pobijedio Rafaela Nadala, jedanaesterostrukog osvajača u Kneževini sa 6:2, 4:6, 6:2.

Rus je postao tek 25. tenisač, koji je pobijedio Španjolca na zemlji, kome je to tek 41. poraz na zemlji u karijeri. Rus je odigrao briljantno i nije dopustio da mu Nadal uđe u glavu kad je s 1:3 u drugom setu preokrenuo na 6:4, a Rubljov je imao i tri lopte za otići na 4:1 s duplim breakom.

Sve je to osmi tenisač svijeta ostavio iza sebe kao da se ništa nije zbilo, u trećem setu je konačno slomio Španjolca neuhvatljivim forhendima.

Rubljov će u polufinalu igrati protiv Norvežanina Caspera Ruuda koji je u četvrtfinalu svladao pobjednika Monte Carla iz 2019., kada je turnir posljednji put odigran, Talijana Fabija Fogninija, sa 6-4, 6-3.

U drugom polufinalu igrat će Britanac Daniel Evans, koji je svladao Belgijanca Davida Goffina sa 5-7, 6-3, 6-4, te Grk Stefanos Tsitsipas, kojem je Španjolac Alejandro Davidovich predao susret nakon prvog seta koji je završen sa 7-5 u korist Grka.