GLYN KIRK
ATP FINALS

Dominic Thiem izgubio prvi meč u Londonu, Rubljov se ipak oprostio zvučnom pobjedom

Bio je to dvoboj bez rezultatskog značaja, treći igrač svijeta Thiem je već ranije osigurao polufinale...
Piše: HinaObjavljeno: 19. studeni 2020. 17:10

Ruski tenisač Andrej Rubljov pobijedio je u dvoboju trećeg kola "London 2020" skupine ATP finala u Londonu Austrijanca Dominica Thiema s 6-2, 7-5 za sat i 15 minuta igre.

Bio je to dvoboj bez rezultatskog značaja, treći igrač svijeta Thiem je već ranije osigurao polufinale, a Rubljov s dva poraza bio bez šansi za prolaz.

Ipak, 23-godišnji Rus je htio svoj debitantski nastup na ATP finalu okončati pobjedom, bio je motiviraniji i agresivniji, pogotovu u prvom setu koji je dobio s 6-2 za samo 26 minuta igre, ne napravivši nijednu neprisiljenu pogrešku. U drugom je Rubljov vodio s 4-2, Thiem se vratio, ali je Rus nakraju bio precizniji i s manje pogrešaka, pa iz Londona odlazi s 130.000 eura i 200 ATP bodova.

Bio je ovo njihov sedmi međusobni sraz i četvrta pobjeda Rubljova.

Thiem će tako nakon pobjeda nad Tstsipasom i Nadalom ipak s porazom u polufinale, dok će večerašnji okršaj Rafaela Nadala i Grka Stefanosa Tsitsipasa iznjedriti drugog putnika u polufinale.

Andrej Rubljov (Rus/8) - Dominic Thiem (Aut/3) 6-2, 7-5 21.00 sat Rafael Nadal (Špa/2) - Stefanos Tsitsipas (Grč/6) 1. Dominic Thiem 3 2 1 4:3 38:40 2. Stefanos Tsitsipas 2 1 1 3:3 32:30 3. Rafael Nadal 2 1 1 2:2 24:21 4. Andrej Rubljov 3 1 2 3:4 33:36

20. travanj 2024 05:36