Navigation toggle
 ORLANDO RAMIREZ Getty Images Via Afp
KRAJ PUTA

Donna Vekić ostala bez polufinala San Diega: Krenula je dobro pa pala u rupu iz koje se nije mogla izvući

Britanka Katie Boulter slavila je nakon sat i pol igre
Piše: HinaObjavljeno: 01. ožujak 2024. 22:46

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u San Diegu, bolja od nje je u četvrtfinalu bila Britanka Katie Boulter sa 6-4, 6-3 nakon sat i pol igre.

Vekić je odlično otvorila dvoboj, povela sa 3-1 nakon što je Boulter napravila dvostruku servis pogrešku, ali tu prednost nije uspjela zadržati. S nekoliko velikih pogrešaka odmah je ispustila tu prednost za 3-2, da bi se ključnim gemom za čitav meč pokazao onaj sljedeći. Tada je Vekić propustila 0-40 za novi "break", a Boulter je krenula u niz tijekom kojega je osvojila osam od devet gemova i stigla u dobitnu poziciju s vodstvom 6-4, 4-0.

Vekić je kod 4-4 i 30-30 u prvom setu napravila dvije neprisiljene greške koje su ju koštale gubitka servisa, da bi u prvom gemu drugog seta dva puta servirala dvostruku pogrešku kada je imala gem-loptu.

Pokušala se Osječanka vratiti i kod gubitka 1-5 u drugom setu, osvojila je dva gema zaredom, no onda je još jednom pokleknula na svom početnom udarcu pa je pokušaj povratka propao.

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
06. srpanj 2025 13:50