Zac Goodwin/PA Images/Profimedia
WTA NOTTINGHAM

Donna Vekić pobjedom otvorila sezonu na travi, u tri seta slomila Španjolku Bucsu

Najbolja hrvatska tenisačica će za ulazak u četvrtfinale igrati protiv Teichmann ili Golubić
Piše: HinaObjavljeno: 12. lipanj 2023. 14:53

Donna Vekić plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Nottinghamu nakon što je sa 6:2, 4:6, 6:1 pobijedila Cristinu Bucsu iz Španjolske (WTA 76.).

Vekić je prvi set dobila lako nakon samo 31 minutu igre i nakon što je uzela španjolskoj tenisačici dva puta servis. U drugom setu, stvari su se malo zakomplicirale, Vekić je vodila 4:2, a onda je Bucsa dobila četiri gema zaredom i osvojila set.

No u trećem setu, hrvatska tenisačica preuzima kontrolu nad igrom, uzima servis Španjolki tri puta i privodi meč kraju u svoju korist.

Vekić je u meču koji je trajao sat i 56 minuta servirala pet aseva, a suparnica jedan. Vekić je napravila sedam dvostrukih grešaka, a španjolska tenisačica četiri. No Vekić je suparnici sedam puta uzela servis dok je svoj izgubila tri puta.

Za prolazak u četvrtfinale najbolja hrvatska tenisačica će se boriti protiv pobjednice iz susreta između dvije Švicarke Jill Teichmann (WTA 123.) i Viktorije Golubić (WTA 150.).

30. travanj 2024 16:31