Screenshot: Facebook
VELIKA KARIJERA U PAROVIMA

HRVATSKA DANAS U MÜNCHENU NIJE MOGLA IZGUBITI Prvi trofej za Ivana Dodiga u ovoj kombinaciji, a ukupno deseti u karijeri!

Piše: HinaObjavljeno: 06. svibanj 2018. 16:16

U dvoboju dvojice hrvatskih Davis Cup reprezentativaca, iskusniji, 33-godišnji Ivan Dodig, s partnerom Rajeevom Ramom, pobijedio je 29-godišnjeg Nikolu Mektića i Austrijanca Alexandera Peyu sa 6-3, 7-5 u finalu ATP turnira u Muenchenu te tako stigao do prvog zajedničkog trofeja s američkim tenisačem, a ukupno desetog u karijeri u konkurenciji parova.

Dodig i Ram su odlučujući 'break' u prvom setu napravili za vodstvo 5-3, a u drugom su prvo spasili dvije set-lopte kod zaostatka 4-5 te s još dva osvojena gema priveli meč kraju.

Rajeev Ram je u Muenchenu došao do 15. naslova u karijeri, a prvog na zemljanoj podlozi.

Mektić i Peya ostali su na jednom zajedničkom naslovu, osvojenom ove godine u Marrakechu, a u Muenchenu su doživjeli treći finalni poraz. Bez pobjedničkog trofeja prethodno su ostali u Sofiji i Rio de Janeiru.

Dodig i Ram su zaradili 250 bodova, a podijelit će 27.170 eura. Mektiću i Peyi pripada 150 bodova i novčana nagrada od 14.280 eura za par.

Alexander Zverev obranio naslov u Münchenu

Treći tenisač svijeta, 21-godišnji Nijemac Alexander Zverev obranio je naslov pobjednika na ATP turniru u Muenchenu, gdje je u nedjeljnom finalu sa 6-3, 6-3 nadigrao 13 godina starijeg sunarodnjaka Philippa Kohlschreibera (ATP - 34.).

Za Zvereva je to prva obrana naslova u karijeri te prvi trofej u 2018. godini, u kojoj je prvo finale igrao na turniru Masters 1000 serije u Miamiju, ali je izgubio od Johna Isnera.

Za sedmi naslov u karijeri mladi Nijemac je zaradio 250 bodova i 89.435 eura novčane nagrade. U svom šestom finalu na BMW Openu Philipp Kohlschreiber je doživio treći poraz i ostao na tri naslova pobjednika u Muenchenu, za što je nagrađen sa 150 bodova i 47.105 eura.

28. travanj 2024 19:43