Donna Vekić
 MATTHEW STOCKMAN Afp
WTA INDIAN WELLS

Loš dan za hrvatske tenisačice; Darija Jurak i Donna Vekić ostale bez nastupa u drugom kolu

Za Vekić je to bio peti uzastopni poraz i tako je produbila svoju krizu iz koje nikako da izađe
Piše: Sportske novosti, HinaObjavljeno: 08. listopad 2021. 09:51

Hrvatska tenisačica Darija Jurak i njena partnerica u paru Slovenka Andreja Klepač zaustavljene su ju prvom kolu teniskog WTA turnira u Indian Wellsu.

Bolje od Jurak i Klepač bile su Rumunjke Simona Halep i Elena-Gabriela Ruse sa 7-5, 7-6 (7) nakon sat i 49 minuta igre.

U prvom kolu Indian Wellsa zaustavljena je i Donna Vekić koja je već na startu igrala protiv 102. tenisačice svijeta Australke Astre Sharme. Vekić je izgubila sa 6-4, 2-6, 6-3 i to joj je bio peti uzastopni poraz.

Velkić je u prvom gemu napravila break, ali Sharma se uspjela vratiti i kod 5-4 na servisu Vekić napravila break i uzela joj prvi set. U drugom setu je hrvatska tenisačica stvorila prednost od visokih 5:1 i na kraju slavila sa 6:2.

Taman kad se činilo da je ušla u dobar ritam i da će pobijediti Sharmu, Vekić je pala u završnici i kod 4:3 izgubila servis, te omogućila Australki da dođe do pobjede.

Ranije se Ana Konjuh plasirala se u drugo kolo nakon što je u četvrtak pobijedila Slovakinju Annu Karolinu Schmiedlovu sa 6-2, 6-2.

25. travanj 2024 19:04