JUERGEN HASENKOPF/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Juergen Hasenkopf/imago Sportfotodienst/profimedia
VELIKO SLAVLJE

Marin Čilić nakon tri sata mukotrpne borbe pobijedio Fucsovicsa i prošao u osminu finala Challengera u Gironi

Međugorac se odlučio igrati seriju ATP Challengera kako bi dohvatio bodove koji bi ga vratili u Top 100
Piše: Ivan JelkićObjavljeno: 27. ožujak 2025. 18:55

Marin Čilić (ATP 143) izborio je četvrtfinale na ATP Challengeru u španjolskoj Gironi. Puna tri sata trajao je mukotrpan meč protiv Mađara Martona Fucsovicsa (ATP 90), ali hrvatski veteran ipak je na koncu izašao kao pobjednik sa 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2.

Početak je sugerirao da će to možda biti lakši posao jer izgledalo je da ima igru za prolaz protiv 33-godišnjaka iz Nyiregyhaze. Štoviše, u prvom je setu Marin napravio break za 2:1 i tu prednost čuvao sve do trenutka kada je servirao za set kod 5:4. No, Mađar se uspio vratiti i odvesti set u tie-break. Tamo je Marin poveo 3:0, pa 5:3, ali na tome i ostao, odnosno Fucsovics je osvojio posljednja četiri poena i uzeo set.

U drugoj je dionici Marin prvi izgubio servis (1:2), ali ekspresno ga vratio (2:2), pa onda opet otišao korak ispred s vodstvom 4:2, odnosno 5:3. Tamo se, nažalost, ponovio gotovo identičan scenarij kao u prvom setu: Marin je vodio 30:0, ali opet nije dovršio posao, već dopustio Fucsovicsu povratak (5:4).

image
JUERGEN HASENKOPF/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Juergen Hasenkopf/imago Sportfotodienst/profimedia

Svejedno se Čilić izborio za set-loptu u sljedećem gemu, ali ni to nije uspio realizirati, pa je opet odlučivao tie-break. Ovog je puta u pripetavanju Marin bio staloženiji pa ipak došao do seta.

To je očito malo oslobodilo ruku našeg Grand Slam pobjednika jer u presudnom setu rezultat se kretao puno jednostavnije u Marinovu korist sve do konačne pobjede.

Prošlog je tjedna u Murciji Čilić poražen u 1. kolu, ali sada je u Gironi vezao dvije pobjede što mu je važno u kontekstu Roland Garrosa.

Međugorac se, naime, odlučio igrati seriju ATP Challengera na zemljanoj podlozi kako bi dohvatio bodove koji bi ga na ATP ljestvici podigli natrag među Top 100, odnosno kako bi osigurao plasman u glavni ždrijeb Roland Garrosa bez kvalifikacija.

U Gironi će mu sljedeći protivnik biti bolji iz dvoboja španjolskog veterana i nekadašnjeg Top 10 igrača Pabla Carreno-Buste (ATP 109) i Bugarina Radulova (ATP 537).

Komentari (0)

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
28. ožujak 2025 10:28