FABRICE COFFRINI Afp
PROPUŠTENE PRILIKE

Marin Čilić odigrao posljednji meč na ATP Touru u ovoj sezoni, ovo mu se nije dogodilo od 2020. godine

Hrvatska je tako ostala na jednom predstavniku u pojedinačnoj konkurenciji turnira u u Parizu
Piše: HinaObjavljeno: 31. listopad 2022. 16:16

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić (ATP - 17.) zaustavljen je u prvom kolu Masters 1000 turnira u Parizu, gdje ga je sa 6-4, 6-4 sa 82 minute pobijedio Talijan Lorenzo Musetti (ATP - 23.)

Ovo je bio 14. Čilićev nastup u Bercyju, a po četvrti put je poražen u prvom meču.

Musetti je do pobjede došao u dva seta koja su bila vrlo sličnog scenarija, a jedina razlika je bila u tome da je Čilić u prvom setu imao priliku vratiti izgubljeni servis u prvom gemu. U četvrtom gemu je hrvatski tenisač došao do 15-40, ali ga je Musetti prvo prisilo na pogrešku, a potom mu zabio jedan od svojih sedam asova u meču.

Marin do nove prilike za ‘break‘ nije došao pa ga je izgubljeni servis u prvom gemu drugog seta odveo u poraz. Statistički je to bio izjednačen meč, a presudilo je to što je Musetti iskoristio obje prilike za ‘break‘, dok je Čilić svoje dvije propustio.

Musettijev sljedeći suparnik je Gruzijac Nikoloz Basilašvili koji je sa 6-3, 6-4 bio bolji od francuskog kvalifikanta Quentina Halysa.

Čilić je po drugi put od 2008., kad je u New Havenu osvojio prvi od 20 naslova na ATP Touru, sezonu završio bez ijednog trofeja, a najbliže je 21. naslovu bio u Tel Avivu, gdje je u finalu poražen od Novaka Đokovića. Čilić niti jedan trofej u sezoni nije osvojio niti 2019. ni 2020. godine.

Sezonu na ATP Touru je završio s učinkom od 31 pobjede i 20 poraza, a priliku za popravak imat će u nokaut fazi finalnog turnira Davis Cupa u Malagi, gdje će Hrvatska u četvrtfinalu igrati protiv domaćina Španjolske.

Hrvatska je tako ostala na jednom predstavniku u pojedinačnoj konkurenciji. Borna Ćorić (ATP - 26.) će u utorak na teren, kad će mu suparnik u prvom kolu biti domaći kvalifikant Corentin Moutet (ATP - 64.).