Petra Martić
 ANDREAS SOLARO Afp
WTA PARMA

Martić izborila četvrtfinale i priliku da osveti jedan od najtežih poraza u karijeri

Petra je do pobjede nad 22-godišnjom Samsonovom stigla bez izgubljenog servisa
Piše: HinaObjavljeno: 19. svibanj 2021. 18:29

Hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA - 23.) igrat će u četvrtfinalu WTA turnira u Parmi, gdje je u srijedu u meču drugog kola svladala Ruskinju Ljudmilu Samsonovu (WTA - 105.) sa 7-6 (5), 6-3 nakon 103 minute igre.

Martić će za plasman u polufinale igrati protiv Kineskinje Qiang Wang (WTA - 48.) koja je u drugom kolu bila bolja od Talijanke Martine Di Giuseppe (WTA - 218.) sa 6-4, 6-4.

U njihovom jedinom međusobnom dvoboju, odigranom u drugom kolu Roland Garrosa 2018., Kineskinja je lakoćom svladala Martić u dva seta (6-1, 6-1).

Martić je do pobjede nad 22-godišnjom Samsonovom stigla bez izgubljenog servisa, a morala je spasiti tek jednu priliku za 'break' u prvom setu u kojem je odluka pala u tie-breaku. On je otišao na stranu hrvatske tenisačice koja je stekla značajnu prednost nakon sat vremena igre.

Nakon osvojenog seta Martić je potražila liječničku pomoć, zbog čega je otišla u svlačionicu i vratila se s povezom oko lijevog bedrenog mišića. No, to nije utjecalo na njezinu igru. Martić je u trećem gemu drugog seta došla do prvog 'breaka', a drugi je napravila za pobjedu, iskoristivši drugu meč-loptu.