SVLADAO ŠPANJOLCA

Medvedjev nastavio brutalan niz i izborio polufinale Indian Wellsa, tamo ga čeka Amerikanac

Rus je posljednji poraz doživio prije gotovo dva mjeseca na Australian Openu
Piše: HINAObjavljeno: 16. ožujak 2023. 09:30

Ruski tenisač Daniil Medvedjev plasirao se u polufinale Masters 1000 turnira u Indian Wellsu svladavši Španjolca Alejandra Davidovicha Fokinu 6-3, 7-5.

Medvedjev, kojemu je u oba seta trebao po jedan break, stigao je do svoje 18. uzastopne pobjede, a druge protiv Španjolca u isto toliko duela, nakon sat i 44 minute igre. Ruski tenisač prvi set je riješio breakom već u drugom gemu, a u drugom setu vodila se veća borba, no Medvjedev je osvojio 12 od posljednjih 14 poena u meču i plasirao se u polufinale gdje će mu suparnik biti Amerikanac Francis Tiafoe. Medvedjev je u odličnoj formi, posljednji meč izgubio je sredinom siječnja u 3. kolu Australian Opena gdje ga je izbacio Sebastian Korda.

FREDERIC J. BROWN Afp

Tiafoe je u četvrtfinalu pobijedio Britanca Camerona Norrieja 6-4, 6-4 nakon sat i 25 minuta igre za svoje prvo polufinale mastersa u karijeri. Medvedev trenutno vodi 4-0 protiv Amerikanca u međusobnim duelima.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Carlos Alcaraz i Felix Auger-Aliassime, odnosno Taylor Fritz i Jannik Sinner.