MATHIAS SCHULZ/ZUMA PRESS/PROFIMEDIA
WTA Monastir

Mertens na perfektnih 10-0 u Monastiru, Belgijka stigla do osme titule u karijeri

Protiv Paolini je, pak, popravila međusobni omjer na 4-1
Piše: Ivan JelkićObjavljeno: 22. listopad 2023. 16:49

Belgijanka Elise Mertens (WTA 36) osvajačica je WTA turnira u tuniškom Monastiru nakon pobjede u finalu nad Jasmine Paolini (WTA 30) sa 6:3, 6:0.

Za 27-godišnjakinju iz Leuvena to je osma titula u karijeri, ali i prva nakon točno godinu dana. Posljednju je, naime, osvojila upravo u Monastiru 2022. pa je to sada postao drugi turnir na kojem je uspjela obraniti titulu (Hobart 2017. - 2018.), odnosno u Tunisu je na savršenom omjeru 10-0. Impresivno zvuči i omjer joj setova: 20-2.

Protiv Paolini je, pak, popravila međusobni omjer na 4-1, ali za razliku od većine njihovih mečeva (tri), ovaj nije otišao u tri seta, štoviše, nije bio ni blizu tome jer Mertens je "pomela" Talijanku, pogotovo u drugom setu.

Jasmine je na Jasmin Openu (službeni naziv turnira) igrala drugo finale sezone (Palermo) i četvrto u karijeri, no ostala je na jednoj titulu, osvojenoj u Portorožu 2021. (ij)

18. svibanj 2024 01:28