NIJE IŠLO

Mlada Čehinja nadigrala Anu Konjuh u Charlestonu! Dubrovkinja bolje počela, pa ostala bez ‘goriva‘

I Ana Konjuh je osjetila snagu tenisa 16-godišnje Linde Fruhvirtove (WTA 188)
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 04. travanj 2022. 19:06

Mlada Čehinja je pobijedila Dubrovkinju sa 4:6, 6:1, 6:3 u 1. kolu WTA 500 turnira u Charlestonu (zelena zemlja). Fruhvirtova, velika rivalka Petre Marčinko u juniorskoj konkurenciji, u Miamiju je nadigrala Danku Kovinić, Elise Mertens i Viktoriju Azarenku, prije poraza od Paule Badose u osmini finala.

Konjuh je bolje počela meč, te nakon breaka za 3:2 osigurala prvi set. Ono što je čudno jest da naša tenisačica osim u tom gemu više nije imala break-loptu. Fruhvirtova je dominirala u preostala dva seta, četvrtim breakom za 6:3 u trećem setu potvrdila je još jednu veliku pobjedu u mladoj karijeri.

Petra Marčinko, inače, ovoga tjedna svoj pobjednički niz od 24 meča stavlja na kušnju na ITF turniru u portugalskom Oeirasu vrijednom 80.000 dolara. Prva suparnica će joj biti Kineskinja Lin Zhu, 106. tenisačica svijeta.

20. travanj 2024 06:52