KOEN SUYK Afp
MAESTRALAN ZAVRŠETAK

Nastavlja se čudesan pohod hrvatskog para: Mektić i Pavić nakone velike borbe u polufinalu Madrida

Najbolji svjetski par slavio je u dramatičnom meču nakon sat i 45 minuta velike borbe
Piše: HinaObjavljeno: 07. svibanj 2021. 15:13

Hrvatski par Nikola Mektić/Mate Pavić plasirao se u polufinale ATP turnira Masters 1000 serije u Madridu svladavši nakon velike borbe Nizozemca Wesleya Koolhofa i Poljaka Lukaša Kubota s 6-3, 6-7 (4), 10-7.

Najbolji svjetski par slavio je u dramatičnom meču nakon sat i 45 minuta velike borbe protiv Nikolina donedavnog partnera Koolhofa i Kubota.

Hrvati su dobili prvi set, u drugom nadoknadili zaostatak od 3-5, da bi izgubili set u "tie-breaku", a u odlučujućem, trećem setu su gubili s 5-7, a meč završili maestralno, sa pet uzastopnih poena.

Mektiću i Paviću ovo je bila 31. ovogodišnja pobjeda u sjajnoj sezoni u kojoj imaju pet naslova i šest finala.

Protivnik u polufinalu može im biti Ivan Dodig sa slovačkim partnerom Filipom Polašekom, koji kasnije igraju protiv Belgijanaca Sandera Gillea i Jorana Vliegena.

Dodig i Polašek su jedan od od rijetkih parova koji se ove sezone može pohvaliti pobjedom protiv Nikole i Mate, uspjelo im je to u polufinalu Australian Opena, kada su im nanijeli jedan od samo tri ovogodišnja poraza.

19. travanj 2024 19:42