Felix Auger-Aliassime

MATTHEW STOCKMAN Getty Images Via Afp
TRILER U INDIAN WELLSU

Nevjerojatan meč: Auger-Aliassime spasio šest meč-lopti i u ludoj završnici nadigrao domaćeg aduta

Imao je Paul 0:40 kod 6:5 u trećem setu, u tie-breaku je bilo 6:3 za Amerikanca, no nije bilo dosta
Piše: HINAObjavljeno: 15. ožujak 2023. 11:22

Kanadski tenisač Felix Auger-Aliassime posljednji je četvrtfinalist ATP turnira u Indian Wellsu nakon što je u dramatičnom meču pobijedio domaćeg aduta Tommyja Paula.

Auger-Aliassime, inače osmi nositelj, pobijedio je 3-6, 6-3, 7-6(6) te je pritom u trećem setu spasio šest meč-lopti protiv američkog tenisača.

Paul je treći set prvo otvorio s 3-0, ali je Auger-Aliaasime uzvratio s tri gema u nizu. Izjednačena borba trajala je u nastavku pa do kraja meča, ali je Paul propustio brojne prilike da se on nađe među osam najboljih na turniru.

Prvu veliku Paul je propustio kod vodstva 6-5. Tada je na servis suparnika imao tri vezane meč-lopte, ali se Auger-Aliassime izvukao iz te situacije tako što je osvojio pet poena u nizu, čime je izborio tie-break.

Novu veliku šansu Paul je imao u tie-breaku u kojem je vodio 6-3. Imao je, dakle, nove tri vezane meč lopte, ali i to je spasio Kanađanin koji je još jednom nanizao pet poena, a oni su ga tom prilikom odveli do pobjede.

„Uvijek pokušavam ostati pozitivan u meču pa tako i u tim situacijama. Ne znam kako sam spasio svih šest meč lopti. Spasiš jednu i ideš dalje. Spasiš drugu, igraš, fokusiraš se na svaki idući poen i to je to“, rekao je Auger-Aliassime.

U četvrtfinalu će Auger-Aliassime igrati protiv Španjolca Carlosa Alcaraza, prvog nositelja Indian Wellsa.