TIM NWACHUKWU Getty Images Via Afp
ATP 1000

Nositelj Ruud oprostio se od Miamija, Medvjedevu do osmine finala trebalo ukupno osam gemova

Nizozemski reket iznenadio je američku publiku i poslao Norvežanina kući
Piše: HINAObjavljeno: 27. ožujak 2023. 10:48

Turnir ATP Masters 1000 serije u Miamiju u trećem kolu je ostao bez trećeg nositelja, Norvežanina Caspera Ruuda (ATP - 4.), od kojeg je bolji bio Nizozemac Botic van de Zandschulp (ATP - 32.) i slavio sa 3-6, 6-4, 6-4.

Za najboljeg nizozemskog tenisača to je bila već treća pobjeda protiv dvostrukog finaliste Grand Slam turnira (Roland Garros, US Open), a ovo je bio njihov četvrti dvoboj. Ruudu nije pomoglo ni to što je u treem setu vodio 3-1, jer je do kraja meča osvojio još samo jedan gem, uz mnoštvo propuštenih prilika.

Iako njegov meč trećeg kola nije bio na rasporedu, u osminu finala se probio i peti tenisač svijeta Rus Danjil Medvjedev, jer se njegov suparnik Slovak Alex Molčan povukao iz turnira. Medvjedev je za plasman u osminu finala trebao samo 15 gemova, jer je u prvom kolu bio slobodan, a u drugom je sa 6-1, 6-2 bio bolji od Španjolca Carballesa Baene.

Istim je rezultatom druga nositeljica WTA 1000 turnira u Miamiju, Bjeloruskinja Arina Sabaljenka, za plasman u osminu finala svladala Čehinju Marie Bouzkovu (ATP - 36.).

ATP Miami - 3. kolo

Carlos Alcaraz (Špa/1) - Dušan Lajović (Srb) 6-0, 7-6 (5)

Tommy Paul (SAD/16) - Alejandro Davidovich Fokina (Špa/20) 6-3, 7-5

Taylor Fritz (SAD/9) - Denis Shapovalov (Kan/24) 6-4, 6-4

Holger Rune (Dan/7) - Diego Schwartzman (Arg/31) 6-4, 6-2

Botic van de Zandschulp (Niz/26) - Casper Ruud (Nor/3) 3-6, 6-4, 6-4

Emil Ruusuvuori (Fin) - Taro Daniel (Jap) 6-3, 7-6 (3)

Jannik Sinner (Ita/10) - Grigor Dimitrov (Bug/21) 6-3, 6-4

Andrej Rubljov (6) - Miomir Kecmanović (Srb/29) 6-1, 6-2

Andrej Medvjedev (4) - Alex Molčan (Slk) predaja bez borbe

WTA Miami - 3. kolo

Bianca Andreescu (Kan) - Sofia Kenin (SAD) 6-4, 6-4

Jekaterina Aleksandrova (18) - Belinda Benčič (Švi/9) 7-6 (8), 6-3

Petra Kvitova (Češ/15) - DONNA VEKIĆ (HRV/22) 6-4, 7-6 (3)

Varvara Gračeva - Magdalena Frech (Polj) 6-1, 6-2

Sorana Cirstea (Rum) - Karolina Muchova (Češ) 7-5, 6-1

Marketa Vondroušova (Češ) - Karolina Pliškova (Češ/17) 6-1, 6-2

Barbora Krejčikova (Češ/16) - Madison Keys (SAD/19) 7-6 (4), 6-3

Arina Sabaljenka (2) - Marie Bouzkova (Češ/31) 6-1, 6-2

Linker
23. travanj 2024 03:31