DVA SATA VELIKE BORBE

Novi triler Marina Čilića: Poveo protiv sjajnog Rusa pa ostao bez polufinala u Dohi

Marin je u meču imao 16 as-servisa, ali samo 58 posto ubačaja prvog početnog udarca
Piše: D. BurazinObjavljeno: 17. veljača 2022. 20:42

Marin Čilić se nije uspio plasirati u peto uzastopno polufinale na turnirima iz serije ATP250, spriječio ga je Karen Hačanov (ATP 27), koji je u četvrtfinalu Dohe bio bolji u tri seta s 3:6, 6:3, 6:4 nakon dva sata i dvije minute.

U međusobnim susretima sada su 2-2, s time da je Hačanov dobio drugi njihov meč ove godine. Prvi je bio u polufinalu Adelaidea u prvom tjednu ove godine. Čilićeve pobjede nad Rusom datiraju iz Cincinnatija 2018. godine i Sankt Peterburga prošle godine kad je osvojio 20. titulu u karijeri.

U vrlo izjednačenom meču najveća prednost Hačanova bio je postotak ubačaja prvog servisa od 76 posto. S takvim postotkom dopustio je Čiliću samo tri break-lopte, naš je tenisač iskoristio samo prvu za 3:1 u prvom setu.

Drugu i treću imao je u prvom gemu drugog seta. Da je to realizirao, vjerojatno bi igrao danas u polufinalu protiv Roberta Bautiste Aguta. Kad se Hačanov izvukao i kad je dodatno učvrstio servis, više nije dopustio prilike suparniku. Breakom za 3:1 u drugom setu izborio se za set odluke u kojemu je Marin kapitulirao pred kraj. Hačanov je oduzeo servis za 5:4 i izborio polufinale.

Čilić je imao 16 asova, šest više od Hačanova. Imao je i bolju realizaciju poena nakon prvog servisa (76-71) i neznatno slabiju na drugom (53-57), ali taj visoki postotak pogođenih prvih servisa omogućio je Rusu pobjedu.

Četvrtfinale: Hačanov – Čilić 3:6, 6:3, 6:4, Bautista Agut – Davidovich Fokina 6:1, 6:1, Rinderknech – Shapovalov 6:4, 6:4, Basilašvili – Fucsovics 1:6, 6:3, 7:5. (db)

19. svibanj 2024 19:32