MARCO BERTORELLO Afp
PROLAZ - (NE)MOGUĆA MISIJA

Novi udarac za Rafaela Nadala! Slavnom Španjolcu ovako nešto se nije dogodilo punih 13 godina

Španjolac je izgubio i drugi meč na ATP Finalsu u Torinu. Bolji od njega bio je Felix Auger-Aliassime sa 6:3, 6:4
Piše: SNObjavljeno: 15. studeni 2022. 16:15

Bio je to Nadalu drugi poraz na turniru u sklopu Zelene skupine nakon onog od Taylora Fritza, nakon kojeg je vrlo vjerojatno ostao bez šansi za plasmanom u polufinale. Dosad na turniru nije osvojio niti jedan set.

Nadal još teoretski ima šanse za prolaz skupine, ali valja reći da na završnom turniru osmorice najboljih nitko nikad nije prošao skupinu nakon dva uvodna poraza bez osvojenog seta.

Nadal (35) treba osvojiti završni turnir u Torinu, a to bi mu bio prvi put u svojoj slavnoj karijeri, kako bi imao priliku završiti sezonu kao svjetski broj jedan.

Također, Rafa kao rekordni 22-ostruki Grand Slam pobjednik, sada je izgubio četiri uzastopna ATP Tour meča prvi put od 2009. godine.

Auger-Aliassime, kojeg sada trenira Nadalov ujak i dugogodišnji mentor Toni koji je sjedio u njegovoj loži, susrest će se s Fritzom u posljednjem kolu. Ovo mu je prva pobjeda nad Nadalom u trećem međusobnom srazu.