OSCAR DEL POZO Afp
SUPERIORNI PROTIVNIK

Oduševio domaće navijače: Rafael Nadal održao lekciju tenisa čak 21 godinu mlađem protivniku

Tamo ga čeka novi susret protiv Alexa De Minaura s kojim se susreo i prošli tjedan u Barceloni
Piše: SNObjavljeno: 25. travanj 2024. 19:25

Jedan od najboljih tenisača svih vremena Rafael Nadal lakoćom je ušao u drugo kolo ATP 1000 turnira u Madridu. Za nešto više od sat vremena igre je svladao čak 21 godinu mlađeg protivnika Darwina Blancha. Amerikanca s pozivnicom Nadal je svladao rezultatom 6:1 6:0.

Već od prvog gema bilo je jasno da samo Nadal kontrolira situaciju u ovom susretu. Legendarni Španjolac je za pola sata uzeo prvi set u kojemu je izgubio samo jedan gem. Još je nemilosrdniji Nadal bio u drugom setu. U njemu nije ispustio niti jedan gem te je brzinski projurio do drugog kola.

Tamo ga čeka novi susret protiv 11. tenisača svijeta Alexa De Minaura. S njim se susreo i prošli tjedan u Barceloni gdje je Australac bio bolji nakon dva seta. Desetak dana kasnije, Nadal će imati priliku za osvetu.

25. travanj 2024 19:29