MEGAN BRIGGS Getty Images Via Afp
ATP ESTORIL

Pedro Martinez prvom pobjedom nad TOP 10 igračem izborio finale protiv Huberta Hurkacza

Poljak će zaigrati u svom desetom finalu na ATP Touru, ali prvom na zemljanoj podlozi
Piše: HINAObjavljeno: 06. travanj 2024. 22:09

Najbolji poljski tenisač Hubert Hurkacz (ATP - 10.) i Španjolac Pedro Martinez (ATP - 77.) izborili su mjesto u nedjeljnom finalu ATP 250 turnira u portugalskom Estorilu, koji se igra na zemljanoj podlozi.

Hurkacz je u prvom polufinalu svladao Čileanca Cristiana Garina (ATP - 112.) sa 6:3, 3:6, 6:3, a potom je Martinez iznenadio prvog nositelja, Norvežanina Caspera Ruuda (ATP - 8.), pobijedivši ga sa 6:4, 4:6, 6:4. Za 26-godišnjeg Španjolca ovo je prva pobjeda u karijeri nad igračem iz društva Top 10 (1:6).

Hurkacz će u nedjelju zaigrati u svom desetom finalu na ATP Touru, ali prvom na zemljanoj podlozi. U prethodnih devet finala 27-godišnji Poljak je sedam puta izašao kao pobjednik.

Martinez će u nedjelju treći put igrati u finalu na ATP Touru, a jedini naslov je osvojio prije dvije godine u Santiagu. Do sva tri finala je stigao na zemljanoj podlozi.

19. travanj 2024 08:50