MIKE KIREEV Nurphoto Via Afp
INDIAN WELLS

Pobjednički povratak Petre Martić: Izborila drugo kolo i meč protiv Slovenke koju je dvaput pobijedila

Martić protiv 24-godišnje Slovenke ima 2:0 u međusobnim dvobojima, a obje je pobjede ostvarila 2019.
Piše: HinaObjavljeno: 09. ožujak 2022. 23:08

Petra Martić (WTA - 79.) je u 1. kolu WTA 1000 turnira u Indian Wellsu pobijedila mađarsku tenisačicu Annu Bondar (WTA - 75.) sa 7-5, 6-3 nakon jednog sata i 55 minuta igre i plasirala se u drugo kolo u kojem će joj suparnica biti 22. tenisačica svijeta, Slovenka Tamara Zidanšek.

Martić protiv 24-godišnje Slovenke ima 2-0 u međusobnim dvobojima, a obje je pobjede ostvarila 2019.

Za pobjedu protiv 24-godišnje Bondar Petra je napravila jedan 'break' u prvom te još dva u drugom setu, a pritom nijednom nije izgubila gem na svom početnom udarcu spasivši svih pet prilika za 'break' koje je imala Mađarica.

Za prvi set je presudan bio 11. gem u kojem je Martić slomila servis Bondar i u sljedećem gemu realizirala prvu set-loptu. U drugom setu je Martić do prvog 'breaka' stigla u petom gemu, da bi nakon toga u šestom i osmom spasila po dvije 'break-lopte'. Dvoboj je okončala u devetom gemu novim 'breakom' iskoristivši prvu meč-loptu.

Presudio je veći broj osvojenih poena Martić na drugom servisu suparnice (58% u odnosu na 29% za Bondar) te iskorištenost prilika za 'break' (Martić 3/6, Bondar 0/5).

Ovo je bio sedmi meč u sezoni za 31-godišnju Dućanku i tek njezina treća pobjeda. Ove sezone na dosadašnja četiri turnira prošla je po jedno kolo u Sankt Peterburgu i Monterreyu te još uvijek čeka na spajanje dvije pobjede, što nije učinila još od svibnja 2021. i turnira u Parmi.