SEBASTIEN BOZON Afp
PARADOKSALNI POREDAK

Pogledajte kako bi izgledala ATP ljestvica da je Wimbledon dijelio bodove! Kyrgios 27 mjesta ispred...

Iako je osvojio sedmi naslov pobjednika Wimbledona, Novak Đoković je na najnovijoj ATP ljestvici izgubio bodove
Piše: SNObjavljeno: 12. srpanj 2022. 10:18

Takav paradoks izazvala je odluka ATP-a da na ovogodišnjem izdanju Wimbledona ne dodijeljuje bodove zbog bojkota ruskih i bjeloruskih tenisača i tenisačica. Dakle, Đoković nije ni imao priliku braniti prošlogodišnje bodove osvojene u All England Clubu, već je jednostavno ostao bez 2000 bodova i tako pao sa četvrtog na sedmo mjesto ATP ljestvice koju predvodi Rus Danil Medvedjev.

Iako nisu napravili značajnije rezultate na Wimbledonu, tako su Đokovića preskočili Stefanos Tsitsipas, Casper Ruud i Carlos Alcaraz, dok je Medvedjev nenastupanjem izgubio svega 180 bodova, što mu nije previše naškodilo.

Zanimljivo je kako je prošlogodišnji finalist Matteo Berrettini, koji je ove sezone bio prisiljen odustati od nastupa zbog koronavirusa, pao na 15. mjesto, dok je Nick Kyrgios, usprkos plasmanu u finale pao na 43. mjesto.

Da su se kojim slučajem dodjeljivali bodovi, Kyrgios bi danas s finalom Wimbledona bio 16. igrač svijeta.