Aaron Doster-USA TODAY Sports / Reuters
NASTAVLJA SE MUČITI

PORAZ BIVŠEG NAJBOLJEG TENISAČA SVIJETA U PRVOM KOLU MASTERSA U CINCINNATIJU Bjeloruskinja Azarenka uz dosta muke preokretom do 2. kola

Piše: HinaObjavljeno: 14. kolovoz 2018. 00:09

Britanac Andy Murray, jedini od četvorice bivših pobjednika Mastersa u Cincinnatiju koji je morao igrati od 1. kola, tamo je i završio nastup na ovogodišnjem izdanju, jer ga je u sa 6-1, 1-6, 6-4 nadigrao Francuz Lucas Pouillle.

Murray je u Cincinnatiju dvaput podizao pobjednički pehar, 2008. i 2011. godine, oba put pobijedivši u finalu Novaka Đokovića, kojemu je ovo jedini naslov koji mu nedostaje za popunjavanje kolekcije svih Masters naslova.

Uz rekordera sa sedam naslova, Švicarca Rogera Federera, koji je saznao da će u 2. kolu igrati protiv Nijemca Petera Gojowczyka, u turniru su još i posljednja dva slavljenika: branitelj prošlogodišnjeg naslova, Bugarin Grigor Dimitrov, i najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić, pobjednik Cincinnatija iz 2016., kada je u finalu nadigrao Murrayja i osvojio svoj jedini naslov na turnirima Masters 1000 serije.

ATP Cincinnati - 1. kolo

Pablo Carreno-Busta (Špa/13) - Richard Gasquet (Fra) 6-3, 2-6, 6-3

Kei Nishikori (Jap) - Andrey Rubljov (Rus) 7-5, 6-3

Lucas Pouille (Fra/16) - Andy Murray (VB) 6-1, 1-6, 6-4

Peter Gojowczyk (Njem) - Joao Sousa (Por) 2-6, 6-4, 7-5

Azarenka u 2. kolu

Nekadašnja prva tenisačica svijeta, Bjeloruskinja Viktoria Azarenka, plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Cincinnatiju pobijedivši u tri seta sa 6-7 (5), 6-2, 6-4 Španjolku Carlu Suarez Navarro.

U 2. kolu će Azarenka igrati protiv 6. nositeljice, Francuskinje Caroline Garcije.

U utorak će prvi nastup na turniru u Cincinnatiju imati i jedina hrvatska predstavnica Petra Martić, koja se do glavnog turnira probila kroz kvalifikacije. Za plasman u 2. kolo naša će tenisačica morati pobijediti 12. nositeljicu, Ruskinju Dariju Kasatkinu.