Casper Ruud

ANDERS BJURO Afp
RUBLJOV TEŠKO PORAŽEN

Preokret i pobjeda Caspera Ruuda, 19-godišnja njemačka senzacija plasirala se u polufinale

Norvežanin je morao odigrati tri seta kako bi se probio u četvrtfinale
Piše: HinaObjavljeno: 27. srpanj 2023. 20:04

Norvežanin Casper Ruud, četvrti tenisač svijeta i prvi nositelj zemljanog ATP 500 turnira u Hamburgu, morao je odigrati tri seta kako bi se probio u četvrtfinale.

Pobijedio je 24-godišnji Ruud sa 1:6, 6:2, 6:2 Čileanca Cristiana Garina. Premda je statirao u prvom setu, u ostatku meča Ruud je potpuno dominirao te njegova pobjeda nije dolazila u pitanje.

U četvrtfinalu Ruud će igrati protiv Francuza Arthura Filsa koji je sa 7:5, 7:5 svladao srpskog tenisača Dušana Lajovića. Meč Musettija i Kovalika u srijedu je prekinula kiša, a u nastavku je treći nositelj Musetti sve priveo kraju u svoju korist, slavio je 3:6, 6:2, 6:4.

Rubljov protiv Altmaiera uhvatio četiri gema

Na zemljanom ATP 500 turniru u Hamburgu loše se proveo ruski tenisač Andrej Rubljov, sedmi igrač na svijetu i drugi nositelj turnira ispao je već u drugom kolu.

Nije samo Rubljov ispao, već je ostao bez ikakve šanse u meču protiv domaćeg tenisača Daniela Altmaiera. Trenutačno 61. igrač na svijetu slavio je sa 6:2, 6:2.

Inače, Rubljov je bio na rubu ispadanja već u premijernom meču u Hamburgu. No, tada je uspio spasiti tri meč-lopte i na kraju pobijediti Španjolca Zapatu Mirallesa sa 5:7, 6:1, 7:6(7).

ATP Hamburg, 2. kolo:

Lorenzo Musetti (Ita/3) - Jozef Kovalik (Svk) 3:6, 6:2, 6:4

Arthur Fils (Fra) - Dušan Lajović (Srb) 7:5, 7:5

Casper Ruud (Nor/1) - Cristian Garin (Čil) 1:6, 6:2, 6:2

Daniel Altmaier (Njem) - Andrej Rubljov (2) 6:2, 6:2

WTA Hamburg: U polufinale se plasirala 19-godišnja njemačka senzacija

Noma Noha Akague, 19-godišnja njemačka tenisačica, plasirala se u polufinale zemljanog WTA 250 turnira kojem je domaćin Hamburg.

Tenisačica koja ima nigerijske korijene i trenutačno je 207. na svijetu u četvrtfinalu je svladala deset godina stariju Talijanku Martinu Trevisian sa 5:7, 6:4, 7:5. Kod 5:4 u trećem setu Trevisian je servirala za pobjedu, no mlada Njemica je sve spasila, dobila tri gema u nizu i proslavila pobjedu.

U polufinalu će Akague igrati protiv pobjednice meča Amerikanke Pere i Ruskinje Shnaider.

U drugom se polufinalu sastaju Australka Daria Saville i Nizozemka Arantxa Rus. Obje su tenisačice lako dobile četvrtfinalne mečeve, Saville je sa 6:3, 6:2 svladala Njemicu Niemeier, dok je Rus sa 6:2, 6:2 bila bolja od, također Njemice, Lys.