CHRISTOPHE ARCHAMBAULT Afp
ATP PARIZ

Problemi na startu: Novak Đoković se vratio i tek nakon tri seta slomio neugodnog Mađara

Bio je to Noletov prvi meč nakon poraza u finalu US Opena od Rusa Danila Medvjedeva
Piše: HinaObjavljeno: 02. studeni 2021. 23:33

Srpski tenisač Novak Đoković vratio se na teniske terene te je na startu ATP 1000 dvoranskog turnira u Parizu svladao Mađara Martona Fucsovicsa u tri seta.

Đoković je u tom meču 2. kola (bio je slobodan u prvom kolu) slavio 6-2, 4-6, 6-3. Mađar nije pao bez ispaljenog metka. U drugom setu je na startu oduzeo servis prvom igraču svijeta i potom čuvao prednost do kraja te dionice. No, u trećem setu nije imao snage za još jedan ravnopravan boj protiv Srbina premda je kod 1-3 vratio break zaostatka, ali i vrlo brzo nakon toga posrnuo.

Inače, Đoković je odigrao prvi meč nakon poraza u finalu US Opena od Rusa Danila Medvjedeva s kojim vodi borbu za prvo mjesto na ATP ljestvici, na kraju ove godine.

U idućem 3. kolu Đoković će igrati protiv domaćeg tenisača, boljeg iz susreta Monfils - Mannarino. Monfils se do drugog kola probio nakon preokreta u meču protiv Miomira Kecmanovića kojeg je pobijedio 4-6, 7-5, 6-3.

Inače, drugog dana održavanja turnira nizali su se brojni mečevi u tri seta, a jedan od dramatičnijih je bio onaj u kojem je velika mlada svjetska nada, 18-godišnji Španjolac Carlos Alcaraz, svladao domaćeg aduta Pierre-Huguesa Herberta sa 6-7(4), 7-6(2), 7-5.

Taylor Fritz, koji je prije dva dana izgubio finale Sankt Peterburga od Marina Čilića, također je prošao dalje nakon tri seta. Svladao je Talijana Sonega 3-6, 6-2, 6-3. Kanađanin Felix Auger-Aliassime je bio još jedan tenisač koji je u utorak izgubio prvi set, ali je do kraja okrenuo rezultat i slavio protiv Talijana Magera 4-6, 6-4, 6-1.