Elena Ribakina

TIZIANA FABI Afp
WTA MASTERS 1000

Prva tenisačica svijeta u odlučujućem setu predala meč, Ribakina završila u polufinalu Rima

‘Očekuje me teška protivnica. Svakako moram dobro započeti meč‘, poručila je Elena
Piše: HinaObjavljeno: 18. svibanj 2023. 05:43

Kazahstanka Elena Ribakina plasirala se u polufinale WTA Masters 1000 turnira u Rimu, nakon što joj je Poljakinja Iga Swiatek zbog ozljede predala meč pri rezultatu 1-1 u setovima i 2-2 u gemovima trećeg seta.

Prva tenisačica svijeta je dobila prvi set sa 6-2, no Ribakina je izjednačila dobivši drugi set sa 7-6.

Uoči početka odlučujućeg, trećeg seta Swiatek je zatražila medicinski time-out. Poljakinja je potom nastavila meč, ali je nakon četiri gema predala susret.

Ribakina će u polufinalu igrati protiv Latvijke Jelene Ostapenko.

"Očekuje me teška protivnica. Svakako moram dobro započeti meč i moram biti jako agresivna na svom servisu. Neće biti mnogo nadigravanja i mislim da će sigurno biti teško," kazala je Ribakina.

02. svibanj 2024 02:20