Matteo Arnaldi

JAVIER SORIANO Afp
MASTERS U MADRIDU

Ruud nastavio krizu izgubivši od 102. igrača svijeta koji je bio u nevjerici: ‘Odigrao sam meč karijere‘

Ruudu je Madrid bio deveti turnir u godini, a na njih čak osam nije uspio povezati ni dvije pobjede
Piše: HinaObjavljeno: 28. travanj 2023. 14:32

Norvežanin Casper Ruud, četvrti tenisač na svijetu, oprostio se od zemljanog Masters 1000 turnira u Madridu nakon samo jednog odigranog meča.

U drugom kolu Ruuda je pobijedio 22-godišnji Talijan Matteo Arnaldi sa 6-3, 6-4. Za Arnaldija, trenutačno 102. tenisača na svijetu, to je bila premijerna pobjeda u karijeri protiv nekoga iz kruga desetorice najboljih na svijetu.

„Ne znam koji je razlog, ali ovog petka sam sigurno odigrao svoj najbolji meč u karijeri“, rekao je nakon velike pobjede Arnaldi.

Time je nastavljena krizna godina za 24-godišnjeg Ruuda kojem je Madrid bio deveti turnir u 2023. godini, a na čak osam od njih nije uspio povezati dvije pobjede. Jedino rano nije ispao na početku zemljanog dijela sezone kada je osvojio ATP turnir u Estorilu.

Cijela kriza je uslijedila nakon sjajne 2022. godine za Ruuda. Tada je Norvežanin igrao, ali i gubio finalne mečeve u Roland Garrosu i na US Openu. Krajem prošle godine došao je i do drugog mjesta na ATP ljestvici.

02. svibanj 2024 03:22