Aryna Sabalenka i Petra Martić

MINAS PANAGIOTAKIS Getty Images Via Afp
WTA MONTREAL

Sabalenka i u drugom međusobnom susretu bolja od Marić, napeti drugi set je odlučio pobjednicu

Druga tenisačica svijeta je slavila protiv hrvatske predstavnice sa 6:3, 7:6 (7/5)
Piše: HinaObjavljeno: 10. kolovoz 2023. 07:55

Hrvatska tenisačica Petra Martić završila je u srijedu nastup na teniskom WTA turniru u Montrealu u drugom kolu je u bolja sa 6:3, 7:6 (7/5) od nje bila druga tenisačica svijeta Bjeloruskinja Aryna Sabalenka.

U meču koji je trajao dva sata Martić je servirala samo dva sa, a Sabalenka 13. Martić je suparnici uzela servis dva puta, a svoj je izgubila tri puta. U prvom setu Sabalenka je hrvatskoj tenisačici uzela servis za vodstvo 3:1, a prednost je zadržala do kraja seta.

U drugom setu, najprije je Martić uzela servis za vodstvo od 2:0, ali je Sabalenka vratila servis za 4:3. Martić opet uzima servis suparnici za 5-3, no Sabalenka ga vraća odmah rezultat je 5:4. Taj je set odlučen u tie breaku u kojem je bolja bila Bjeloruskinja.

Ovo je bio njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda bjeloruske tenisačice.

03. svibanj 2024 04:44