Felix Auger-Aliassime

GABRIEL MONNET Afp
MASTERS U PARIZU

Simon izbacio Fritza, a Rune Hurkacza iz utrke za Torino, poznato svih osam sudionika velikog ATP finala

Zadnja dva mjesta za završni turnir pripala su Kanađaninu Auger-Aliassimeu i Rusu Rubljovu
Piše: HinaObjavljeno: 02. studeni 2022. 21:40

Francuski 37-godišnji tenisač Gilles Simon (ATP - 188.) za još barem jedan meč produžio je svoju profesionalnu karijeru pobijedivši u 2. kolu ATP Masters 1000 turnira u Parizu devetog nositelja, Amerikanca Taylora Fritza (ATP - 11.), sa 7-5, 5-7, 6-4.

Fritz je tako ispao iz utrke za mjesto na ATP Finalu u Torinu, a ista je sudbina zadesila i Poljaka Huberta Hurkacza (ATP - 10.), od kojeg je bolji bio Danac Holger Rune (ATP - 18.) i slavio sa 7-5, 6-1.

Tako su zadnja dva mjesta za završni turnir osmorice pripala Kanađaninu Felixu Auger-Aliassimeu i Rusu Andreju Rubljovu. Najbolji kanadski tenisač preokretom je došao do 14. uzastopne pobjede svladavši Mikaela Ymera sa 6-7 (6), 6-4, 7-6 (6), nadoknadivši set i ‘break‘ zaostatka u drugoj dionici (1-4).

Za plasman u četvrtfinale igrat će protiv inspiriranog veterana Gillesa Simona. Rubljov će se za četvrtfinale boriti protiv Holgera Runea.