Carlos Alcaraz

ODD ANDERSEN Afp
NOVI USPJEH

Sjajni Alcaraz postao treći tenisač koji je osigurao nastup na ATP Finalu, tamo će biti treću godinu u nizu

On je osvojio Roland Garros i Wimbledon ove godine, kao i srebrnu medalju na OI
Piše: HinaObjavljeno: 25. rujan 2024. 11:52

Carlos Alcaraz osigurao je svoje mjesto na završnom ATP finalu sezone koje će se održati u Torinu u studenom, pridruživši se prvom igraču svijeta Talijanu Janniku Sinneru i dvostrukom prvaku Nijemcu Alexanderu Zverevu.

Alcaraz (21) je osvojio Roland Garros i Wimbledon ove godine, kao i srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.Treći tenisač svijeta, koji je također osvojio naslov u Indian Wellsu, kvalificirao se u završnicu sezone treću godinu zaredom i težit će osvojiti trofej po prvi put nakon što je prošle godine stigao do polufinala.

Ozljeda abdomena izbacila ga je iz izdanja 2022.

Sinner, prošlogodišnji finalist, kvalificirao se u kolovozu uvrštanjem u četvrtfinale Montreala, dok je prvak iz 2018. i 2021. Zverev zaslužio svoje mjesto nakon što je ovog mjeseca ušao u osminu finala US Opena.

ATP Finals, u kojem nastupa osam najboljih svjetskih pojedinačnih igrača, utvrđenih zasebnom ljestvicom Race To Turin, održat će se od 10. do 17. studenoga.

25. rujan 2024 11:53