PEDJA MILOSAVLJEVIC Afp
NIŠTA OD NOVOG PREOKRETA

Težak poraza Đokovića na njegovom turniru u Beogradu: Sjajni Rus ga u ludom trećem setu pomeo sa 6:0!

Novak je ostao bez snage i energije, a spremniji Rus je to kapitalizirao. Srbin je ostao na 86 naslova
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 24. travanj 2022. 17:09

Andrej Rubljov je pobjednik Serbia Opena u Beogradu, ruski tenisač je nakon velike i iscrpljujuće borbe u finalu bio bolji od najboljeg tenisača svijeta Novaka Đokovića sa 6:2, 6:7(4), 6:0 nakon dva sata i 29 minuta.

Rubljovu je ovo treća titula ove godine (Marseille, Dubai) i 11. u karijeri, prvu je osvojio u Umagu 2017. godine kao "lucky loser".

Andrej Rubljov

Đoković nije uspio kao u tri prethodna meča u Beogradu preokrenuti rezultat u potpunosti, gubio je prvi set od Lasla Đerea, Miomira Kecmanovića i Karena Hačanova. Izgubio je prvi i od Rubljova, ali kad je izgledalo da slijedi još jedan obrat u njegovoj režiji, nakon što je iskoristio sedmu set-loptu za izjednačenje u setovima, Đoković je izdušio.

Ostao je bez snage i energije, spremniji Rus je to kapitalizirao sa 6:0. Srbin je ostao na 86 naslova, ali treba uzeti u obzir da mu je ovo bio tek treći turnir ove godine.

Pobjeda u Beogradu donijela je ruskom tenisaču 250 bodova i novčanu nagradu od 81.310 eura, dok je Đoković zaradio 150 bodova i 47.430 eura.

26. travanj 2024 05:59