SEBASTIEN BOZON/AFP/PROFIMEDIA
ATP Umag

U meču dana Poljičak debitira protiv bivšeg umaškog pobjednika, pogledajte raspored

Mladog hrvatskog tenisača čeka polufinalist Roland Garrosa iz 2018. godine
Piše: HinaObjavljeno: 24. srpanj 2022. 23:07

Juniorski wimbledonski pobjednik 18-godišnji Splićanin Mili Poljičak svoj će prvi meč na ATP Tour razini odigrati u ponedjeljak navečer (ne prije 20 sati) na stadionu Gorana Ivaniševića u umaškom Stella Marisu, a suparnik će mu biti umaški pobjednik i polufinalist Roland Garrosa iz 2018. Marco Cecchinato (ATP - 147.).

Za 29-godišnjeg Talijana, koji je prije četiri godine imao najbolju sezonu u karijeri, kad je u Budimpešti kao kvalifikant osvojio premijerni naslov, potom došao do polufinala Roland Garrosa pobijedivši u četvrtfinalu Novaka Đokovića, a onda i slavio na Croatia Openu svladavši u finalu Argentinca Guida Pellu, ovo će biti tek sedmi nastup na razini ATP Tour i Grand Slam turnira. Samo je u Ženevi i Roland Garrosu prošao jedno kolo, s time da je u prvom kolu pariškog Grand Slam turnira preokrenuo zaostatak od dva seta protiv Španjolca Pabla Andujara. Cecchinato je na kraju veljače 2019. imao renking karijere, a dogurao je do 16. mjesta pojedinačne ATP ljestvice.

Ove je godine u Umagu morao igrati kvalifikacije, a do glavnog turnira ga je dovela već subotnja pobjeda protiv hrvatskog predstavnika Domagoja Bilješka, jer mu je u nedjelju 38-godišnji sunarodnjak Andreas Seppi predao meč bez borbe, zbog ozljede ramena.

Prvi nositelj kvalifikacija bio je Francuz Corentin Moutet (ATP - 112.) koji je u nedjeljnom završnom krugu sa 7-5, 6-4 nadigrao Matiju Pecotića i tako je 33-godišnji hrvatski predstavnik drugu godinu zaredom ostao na korak do ulaska u glavni ždrijeb umaškog ATP turnira.

Uz Cecchinata, u nedjelju su nastup u glavnom turniru izborila još dvojica talijanskih tenisača, 20-godišnji Giulio Zeppieri i 29-godišnji Franco Agamenone, pa će Talijani biti najzastupljenija nacija na 32. izdanju Plava Laguna Croatia Opena s ukupno šestoricom predstavnika.

Petoricu tenisača u glavnom ždrijebu umaškog turnira ima Argentina, a Španjolska je treća najzastupljenija država s četvoricom predstavnika.

Najmlađeg predstavnika ima Hrvatska, a to aktualni europski juniorski doprvak, 16-godišnji Splićanin Dino Prižmić. Najstariji igrač u turniru je 35-godišnji Talijan Fabio Fognini koji će po 12. put nastupiti na turniru na kojem je trijumfirao 2016. te bio finalist 2013.