BRENTON EDWARDS Afp
DRAMATIČAN MEČ

Srpski je tenisač u nedjelju osvojio svoj prvi naslov u 2023. godini
Piše: SNObjavljeno: 08. siječanj 2023. 12:40

Novak Đoković u Adelaideu je osvojio 92. titulu u svojoj karijeri te na sjajan način najavio nadolazeći Australian Open.

Srpski tenisač do velikog je trijumfa stigao preokrenuvši meč protiv Amerikanca Sebastiana Korde 6-7(8) 7-6(3) 6-4. Njihov dvoboj trajao je tri sata i 11 minuta, a obilježila ga je i jedna nesvakidašnja situacija nakon završetka prvog seta.

Naime, Đoković je u potpunosti izgubio živce nakon gubitka uvodnog seta, a u naletu bijesa okomio se na svog brata Marka kojeg je potjerao s tribine.

Još je uvijek nejasno što je izazvalo ovakvu reakciju jednog od najboljih tenisača u povijesti.

Novak je do prve titule u 2023. stigao na dosta dramatičan način jer je nakon gubitka prvog seta u drugom kod rezultata 5-6 spašavao meč loptu, da bi potom izjednačio, pa u konačnici i osvojio taj set, a nešto kasnije i meč u kojem su gledatelji zaista mogli uživati.

Prvi Grand Slam turnir sezone (Australian Open) počet će 16. siječnja, a prošle godine, nakon burnih događaja u Australiji, Đoković nije mogao nastupiti jer nije bio cijepljen protiv koronavirusa.

27. travanj 2024 05:56