US OPEN

Đoković protiv Granollersa dobio 15 gemova zaredom, Južnij izbacio Hewitta

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. rujan 2013. 10:07

Najbolji svjetski tenisač Novak Đoković doslovno je razbio Španjolca Marcela Granollersa u osmini finala US Opena. Poslije samo 78 minuta igre Srbin je slavio 6-3, 6-0, 6-0...

Granollers je osvojio svoja prva tri servis-gema, a onda je krenula "oluja" s druge strane. Raritetno, no Đoković je nanizao nevjerojatnih 15 gemova za lagano konačno slavlje. Uzeo je sve gemove do kraja meča.

Nevjerojatno zvuči i da je Granollers, inače 43. tenisač na svijetu, u drugom setu osvojio samo devet poena, dok je u trećem bio još slabiji, pa je osvojio samo - šest!

Idući Đokovićev suparnik je Rus Mihail Južniij.

Noćni "klasik" odigrali su Stanislas Wawrinka i Tomaš Berdych, a čast je švicarskog tenisa, nakon ispadanja Rogera Federera, obranio Wawrinka. Češki je tenisač bolje otvorio susret osvojivši prvi set rezultatom 6-3, no potom je počeo pokazivati znakove nelagode u desnom stopalu.

Wawrinka je naredni set dobio glatko sa 6-1, te je u trećem vodio 5-4 i servirao za vodstvo 2-1. No tri breaka zaredom odvela su set u tie-break, u kojem je Berdych imao 4-1, ali Wawrinka je u konačnici s 8-6 uzeo dionicu. Berdych se nakon toga dobro držao još samo u prva četiri gema četvrtog seta, nakon čega je ispustio oba svoja servisa do kraja, te nije bio prijetnja Wawrinkinim.

Protivnik švicarskom tenisaču u četvrtfinalu bit će Andy Murray, koji je sa 6-7(5), 6-1, 6-4, 6-4 svladao Uzbekistanca Denisa Istomina. Kao i vrlo često u svojim mečevima Škot je krenuo jako sporo i u ovaj, što ga je u konačnici koštalo gubitka prvog seta u tie-breaku. No nakon toga je proigrao i učinio sve potrebno da mirno izbori četvrtfinale turnira na kojem brani naslov pobjednika.