afp
DAVIDENKO IDUĆI NA REDU

Drama u 1. kolu US Opena: Ivan Dodig izbacio Španjolca Verdasca u pet setova!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. kolovoz 2013. 09:04

Nakon što je u pet setova svladao Španjolca Fernanda Verdasca, Ivan Dodig plasirao se u drugo kolo posljednjeg Grand Slama sezone US Opena (6:3, 7:5, 1:6, 4:6, 6:3).

Dodig je u prvom setu napravio brake već kod vodstva od 2:1 te ga uspio zadržati do kraja. Drugi set Ivan je također otvorio fantastično i poveo s 3:1, ali Španjolac se uspio vratiti na 3:3. Borba u drugom setu bila je ravnopravna do rezultata 5:5 kada je Dodig ponovno napravio brake i tako uzeo i drugi set.

Treći set je ekspresno otišao u korist Verdasca. Dodig je za dvadeset minuta uspio uzeti samo jedan gem. U četvrtom setu naš tenisač je napravio rani brake, ali ga nije uspio zadržati, štoviše Španjolac je do kraja seta uspio napraviti još jedan brake i odvesti meč u peti set. Odlučjujući igru Dodig je otvorio brakeom kojeg je uspio zadržati do kraja meča iako je u nekoliko navrata bio suočen s re-breakeom.

Dodig će u drugom kolu tako igrati protiv Rusa Nikolaja Davidenka.

24. rujan 2024 11:23