NIŠTA OD FINALA DOHE

Ferrer i Ivo Karlović odigrali maksimalnih 39 gemova, Španjolcu rulet tie-breaka

Piše: ArhivaObjavljeno: 09. siječanj 2015. 18:19

Španjolski tenisač David Ferrer zaustavio je Ivu Karlovića u polufinalu ATP turnira u Dohi pobjedivši ga u tri tie-breaka 6-7 (2), 7-6 (5), 7-6 (4) za dva sata i 31 minutu velike borbe.

U potpuno izjednačenom meču bez breakova, s maksimalnih 39 gemova, nijanse su presudile na stranu Davida Ferrera i ostavile Ivu Karlovića bez 13. finala u karijeri. I protiv španjolskog tenisača Karlović je odigrao odličan meč, briljantno odigrao tie-break prvog seta, prvi stigao i do mini-breaka (3-2) u gemu odluke, ali Ferrer je uz nekoliko sjajnih poteza i odličnih reakcija na reternu osvojio pet od sljedećih šest poena te izborio svoje 47. finale na ATP turnirima.

Za osvajanje drugog seta i povratak u meč Ferreru je bio dovoljan jedan mini-break, izboren nakon još jednog odličnog reterna, kad je Karlović bio suočen s prvom set-loptom Španjolca. Time je iznevjerena tradicija u njihovim dotadašnjim međusobnim dvobojima. Naime, u sva četiri meča pobjednik je prvi set osvojio u tie-breaku i do pobjede stigao u dva seta. Ferreru je to pošlo za rukom triput, a u Dohi je uspio prekinuti tradiciju i do četvrte pobjede u pet mečeva s Karlovićem stići i nakon gubitka prvog seta.

Karlović je dvoboj završio s 30 aseva, čime je na vječnoj listi (statistika postoji od 1991. godine) prestigao Andyja Roddicka koji je bio na drugom mjestu s 9074 asa. Nakon turnira u Dohi na kojem je u četiri meča zabio 97 aseva, Karlović je trenutno na 9092 neobranjiva servisa u karijeri. Ispred njega je još samo Goran Ivanišević koji je u 895 mečeva zabio 10.183 asa. Kako je krenuo u novu sezonu, 35-godišnji Karlović bi već u 2015. mogao ugroziti Ivaniševićev rekord.

Berdych protiv Ferrera u finalu

U finalu ATP turnira tenisača u Dohi igrat će Španjolac David Ferrer i Čeh Tomaš Berdych.

Ferrer je u polufinalu zaustavio Ivu Karlovića pobjedivši ga u tri tie-breaka sa 6-7 (2), 7-6 (5), 7-6 (4) za dva sata i 31 minutu velike borbe, dok je Berdych uvjerljivo nadigrao Talijana Andreasa Seppija sa 6-2, 6-3.