CHRISTOPHE ARCHAMBAULT Afp
UVJERLJIVE POBJEDE

Branitelji naslova Rafael Nadal i Iga Swiatek lakoćom do četvrtfinala, ‘Kralj zemlje‘ ide na Argentinca

Pobjednici Roland Garrosa Rafa Nadal i Iga Swiatek izborili su plasman u četvrtfinale turnira
Piše: HinaObjavljeno: 07. lipanj 2021. 23:31

U osmini finala trećeplasirani igrač svijeta Nadal lako je svladao Talijana Jannika Sinnera sa 7-5, 6-3, 6-0, a sljedeći će mu protivnik biti Argentinac Diego Schwartzman.

U dvoboju, koji je trajao dva sata i 20 minuta, prvi set bio je izuzetno napet, Sinner je pri 5-4 servirao za set, a onda je krenula serija Nadala. U drugom setu Talijan je ponovno zaprijetio kada je smanjio zaostatak od 0-4 na 3-4, ali potom dokraja nije dobio više niti jedan gem.

Poljakinja Swiatek u zadnjem susretu osmine finala svladala je Ukrajinku Martu Kostjuk s 6-3, 6-4. Osma nositeljica jedina je od svih osam preostalih tenisačica koja je ikad prošla u grand-slam polufinale, a u četvrtfinalu ide na Grkinju Mariju Sakkari.