ANDREJ ISAKOVIC Afp
BEZ VEĆIH POTEŠKOĆA

Đoković glatko dobio Runea u tri seta i plasirao se u četvrtfinale Wimbledona, Danac nije imao šanse

Piše: SNObjavljeno: 08. srpanj 2024. 22:19

Ponajbolji svjetski tenisač Novak Đoković posljednji je četvrtfinalist Wimbledona. Srpski tenisač glatko je pobijedio Danca Holgera Runea u tri seta (6:3, 6:4, 6:2)

Već u drugom gemu meča Đoković je uzeo servis Runeu te je bio nepogrešiv prilikom serviranja i osvojio je prvi set rezultatom 6:3. Za razliku od prvog seta, u drugom je prvi servirao Rune, ali Đoković mu je uzeo servis pri rezultatu 3:3 te na kraju osvojio set rezultatom 6:4.

Drugi tenisač svijeta nije gubio vrijeme i na početku trećeg seta. Odmah u prvom gemu uzeo je servis Runeu te je poveo 2:0, a zatim je to ponovio pri rezultatu 4:2 te je imao servis za meč, što je i iskoristio te dobio treći set rezultatom 6:2 i plasirao se među najboljih osam tenisača u Londonu.

Đokovićev protivnik u četvrtfinalu bit će deveti tenisač svijeta, Australac Alex de Minaur.

15. rujan 2024 03:37