WILLIAM WEST Afp
PRVI GRAND SLAM

Mlada nada svjetskog tenisa izbacila Bornu Ćorića s Australian Opena već u prvom kolu

Počeo je prvi Grand Slam turnir sezone, već drugo kolo donosi obračun dvije mlade senzacije
Piše: HinaObjavljeno: 16. siječanj 2023. 06:39

Hrvatski tenisač Borna Ćorić završio je nastup na prvom grand slam turniru sezone Australian Openu u ponedjeljak nakon što ga je u prvom kolu Čeh Jiri Lehecka pobijedio sa 6-3, 6-3, 6-3 poslije dva sta i 15 minuta igre.

Ćorić je gubio svoje servis pet puta, po dva puta u prvom i drugom setu i jednom u trećem, a Leheckom ga je uzeo samo jednom. Servirao je četiri asa, dok je češki tenisač servirao sedam. Obojica su imali po 28 neprisiljenih pogrešaka, ali je Čeh imao 34 winnersa, a Ćorić samo 12.

Ovo je bio njihov prvi međusobni ogled.

Iga Swiatek prošla​, Sakkari i Pegula uvjerljivo izborile drugo kolo Australian Opena

Prva tenisačica svijeta Poljakinja Iga Swiatek plasirala se u drugo kolo Australian Opena nakon što je na startu turnira svladala Njemicu Julie Niemeyer sa 6-4, 7-5.

Swiatek se mučila protiv 69. tenisačice svijeta, ali je nakon dva sata igre uspjela proći u drugo kolo Grand Slama u Melbourneu. Poljakinja je spasila dvije break lopte s kojima se suočila u prvom setu, prije nego što je svoju prvu u meču, u desetoj igri, pretvorila u vodstvo od 1-0. Niemeyer je sjajno započeo drugi set, povela s 3-1 i servirala za set kod 5-4, no Swiatek je izjednačila na 5-5, sljedeći gem dobila s "nulom", a potom je iskoristila i svoju prvu meč loptu za pobjedu. Poljakinja će u drugom kolu igrati protiv kolumbijske tenisačice Camile Osorio.

Kazahstanka Elena Ribakina svladala je Talijanku Elisabettu Cocciareto sa 7-5, 6-3 nakon sat i 23 minute igre. Prvakinji Wimbledona trebalo je šest set lopti za osvajanje prvog seta, nakon što se Talijanka vratila s 5-2 na 5-5, dok je u drugom morala preokrenuti rezultat jer je suparnica prva stigla do breaka. Rybakina će za suparnicu u drugom kolu imati Slovenku Kaja Juvan.

Uspješne na startu turnira bile su Kanađanka Bianka Andreescu, Ukrajinke Anhelina Kalinina i Katerina Kozlova, Amerikanka Bernarda Pera, kao i Švicarka Jill Taichman.

Treća nositeljica, američka tenisačica Jessica Pegula, postala je prva koja se uspjela probiti u drugo kolo turnira u Melbourne Parku, a za pobjedu 6-0, 6-1 protiv Rumunjke Cristan trebala je samo 59 minuta.

Drugo kolo donosi obračun dvije mlade senzacije, pobjednice US Opena iz 2021. Britanske Emme Raducanu i Amerikanke Coco Gauff. Raducanu je sa 6-3, 6-2 bila bolja od Njemice Korpatsch, a Gauff je u pobjedi 6-1, 6-4 protiv Čehinje Siniakove, u drugom setu hvatala ‘break‘ zaostatka (2-4).

Među tenisačicama koje će igrati u drugom kolu je i prošlogodišnja finalistica Australian Opena Danielle Collins koja se dobro namučila za pobjedu protiv Ruskinje Kalinskaje 7-5, 5-7, 6-4.

Sinner lako s Edmundom

Aktualni pobjednik umaškog Croatia Opena talijanski tenisač Jannik Sinner bez poteškoća je došao do drugog kola Australian Opena, pobjedivši sa 6-4, 6-0, 6-2 Britanca Kylea Edmunda koji je prije pet godina bio polufinalist prvog Grand Slam turnira u sezoni.

Uz Sinnera, 15. nositelja na ovogodišnjem Australian Openu na kojem će pokušati otići dalje od prošlogodišnjeg četvrtfinala, i preostalih pet nositelja koji su među prvima završili svoje mečeve izborili su nastup u drugom kolu.

Deseti nositelj Poljak Hubert Hurkacz također je prošao u tri seta, svladavši Španjolca Pedra Martineza sa 7-6 (1), 6-2, 6-2. Po četiri seta bila su potrebna Kanađaninu Denisu Šapovalovu za pobjedu nad Srbinom Dušanom Lajovićem (6-4, 4-6, 6-4, 6-1) i Amerikancu Sebastianu Kordi protiv Čileanca Cristiana Garina (6-4, 1-6, 6-3, 6-2).