PEDJA MILOSAVLJEVIC Cropix
FINAL 8 LIGE PRVAKA

Novi poraz Juga, Elvis Fatović rutinirano svladao Vjeku Kobešćaka, Sukno i Lončar u velikom finalu

Jug AO će u nedjelju od podneva igrati za 7. mjesto u Europi protiv francuskog Marseillesa
Piše: Dean BauerObjavljeno: 03. lipanj 2022. 21:39

BARCELONETA - JUG AO 12:9 (4:2, 2:0, 3:4, 3:3)

BEOGRAD - Plivalište Vlaho Orlić. Gledatelja 100. Suci: Dervieux (Francuska) i Ohme (Njemačka).

BARCELONETA: Lopez Pinedo, Famera, Munarriz 2 (1-2), De Toro 1, Larumbe 2 (1-1), Pavillard 1, Fernandez, Asensio 1, Perrone 1 (1-1), Biel Lara 2, Bustos 2, Aguirre (8 obrana). TRENER: Elvis Fatović.

JUG AO: Popadić (obrana), I. Vukojević, Fatović, Burđelez, Joković, Papanastasiou 2 (1-1), Tomasović, Argyropoulos 3 (2-2), Kržić, Kakaris 3, Stahor, Žuvela 1, Jurišić. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PETERCI: Barceloneta 3-4, Jug AO 3-3.

OSOBNE POGREŠKE: Barceloneta 14, Jug AO 11. ŽUTI KARTON: trener Kobešćak (25). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Famera (27), Žuvela (28).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Barceloneta 3-7 (43%), Jug AO 2-10 (20%).

U utakmici koja se nikome previše ne igra, Kataloncima se ipak igrala malo više. Šalu na stranu, trudili su se i jugaši, ali puno je jača Barceloneta koja je cijelim tijekom susreta vodila, pa i vrlo uvjerljivo. U poluvremenu 6:2, sredinom treće četvrtine 7:4. Onda je slijedio privid sustizanja kada su Gospari smanjili na 7:6, da bi samo koju minutu kasnije već bilo 9:6. Pa još malo po papučici 'gasa' za 10:6 itd. Jug AO je imao velikih problema s realizacijom igrača više, a još više od toga sa zatvaranjem kontri Barcelonete koje su "sijevale" svako malo.

Tako je u srazu dvojice nekadašnjih suigrača u reprezentaciji, ali i kolega svojedobno u stručnom stožeru Barakuda (Fatović i Kobešćak su bili pomoćnici Rudiću na EP u Zagrebu 2010. i OI u Londonu 2012.), boljim na koncu bio Elvis Fatović.

Jug AO će u nedjelju od podneva igrati za 7. mjesto u Europi protiv francuskog Marseillesa. Naime, u prethodnoj je utakmici poretka od 5. do 8. mjesta, njemački prvak Waspo 98 Hannover pobijedio Marseille 11:9 uz čak 6 golova budućeg igrača Primorja EB, Splićanina Petra Muslima za njemačku momčad. Ante Vukičević je postigao 1 za poražene.

Sukno i Lončar u finalu

Nemamo hrvatsku momčad, ali imamo Hrvate u finalu vaterpolske Lige prvaka. Pro Recco s našim trenerom Sandrom Suknom i centrom Lukom Lončarom, plasiralo se u drugo uzastopno finale Lige prvaka. U polufinalu završnog turnira u Beogradu, Pro Recco je svladao Ferencvaros 10:7 (1:2, 4:2, 4:1, 1:2). Luka Lončar je u pobjedi sudjelovao s jednim golom.

Daleko je dramatičnije bilo prvo polufinale u kojem je domaćin Novi Beograd pobijedio talijanskog doprvaka Bresciu, golom Grka Angelosa Vlachopoulosa samo 5 sekundi prije kraja. Finale Pro Recco - Novi Beograd igra se u subotu od 19.30 sati.

27. travanj 2024 01:16