MANAN VATSYAYANA Afp
AUSTRALIAN OPEN

Petra Martić pobijedila Švicarku i izborila 2. kolo, Donna zaustavljena na dva poena od pobjede

Piše: HinaObjavljeno: 17. siječanj 2023. 14:24

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA-37.) plasirala se u drugo kolo prvog grand slam turnira sezone Australian Openu nakon što je u prvom kolu sa 6-3, 6-4 pobijedila Švicarku Viktoriju Golubić (WTA-83.)

U meču koji je trajao sat i 44 minuta Martić je servirala šest aseva, imala je 37 winnersa i napravila je 19 neprisiljenih grešaka. Svoje je servis izgubila dva puta, a suparnici ga je uzela četiri puta.

Ovaj je meč najprije kasnio jer su mečevi prekinuti zbog velike vrućine, a onda je i sam bio prekinut zbog kiše.

Ovo je bio njihov drugi međusobni ogled i druga pobjeda hrvatske tenisačice koju u drugom kolu čeka pobjednica susreta između Kineskinje Shuai Zhang, 22. tenisačice svijeta, i Rumunjke Patricije Marije Tig (WTA-777.).

Susret 1. kola turnira tenisačica na prvom ovogodišnjem "grand slamu" sezone Australian Openu u Melbourneu između Donne Vekić i Oksane Selehetjove prekinut je zbog kiše pri rezultatu 6-2, 2-6, 6-6 i prednosti naše igračice od 5-1 u odlučujućem "tie-breaku" u trećem setu te će biti nastavljen u srijedu.

Dvoboj Vekić i Selehmetjove dva je puta bio prekidan zbog kiše, a u završnici trećeg seta igračice su u nekoliko navrata morale sjedati na stolce kako bi se obrisale linije, no jaka kiša koja je počela padati kada je Vekić bila pet poena udaljena od pobjede konačnu odluku o pobjednici odgodila je za sljedeći dan.

Pobjednica dvoboja Vekić - Selehmetjova u 2. kolu će igrati protiv Ljudmile Samsonove.