MARTIN KEEP Afp
U LOVU NA NOVU TITULU

Uvjerljiva pobjeda Novaka Đokovića za osminu finala Australian Opena, već zna i ime idućeg suparnika

Nastavlja se lov srpskog tenisača na 10. titulu na Australian Openu
Piše: SN/HinaObjavljeno: 21. siječanj 2023. 12:39

Novak Đoković uz bolove u lijevom bedru izborio je osminu finala Australian Opena nakon što je u subotu poslije tri sata i sedam minuta igre izbacio 28. igrača s ATP ljestvice, bugarskog predstavnika Grigora Dimitrova.

Đoković je slavio bez izgubljenog seta na turniru čiji je rekorder s devet osvojenih titula. Konačan rezultat bio je 7:6(7), 6:3, 6:4.

U lovu na 22. Grand Slam naslov kojim bi izjednačio rekord Španjolca Rafaela Nadala, u ponedjeljak će mu suparnik za prolaz u četvrtfinale biti Australac Alex De Minaur (ATP-24.).

Plasman u osminu finala osigurala je nakon preokreta Francuskinja Caroline Garcia, 4. na svijetu. Ona je svladala Njemicu Lauru Siegemund (WTA-158.) s 1-6, 6-3, 6-3, a za prolaz u četvrtfinale borit će se s Poljakinjom Magdom Linette (45.) ili Ruskinjom Ekaterinom Alexandrovom (18.).

20. travanj 2024 14:14