REUTERS/Aly Song
U OSMINI FINALA

VELIKI PREOKRET MARINA ČILIĆA U DRAMATIČNOM MARATONU Najbolji hrvatski tenisač spasio dvije meč-lopte i slavio nakon više od četiri sata igre!

Marin Čilić je po sedmi put u karijeri okrenuo zaostatak od dva seta i spasio dvije meč-lopte u 'tie-breaku' četvrtog seta za pobjedu 4-6, 3-6, 6-1, 7-6 (8), 6-3 protiv 35-godišnjeg ljevorukog Španjolca Fernanda Verdasca, kojom se probio u osminu finala Australian Opena, nakon četiri sata i 18 minuta borbe.
Piše: HinaObjavljeno: 18. siječanj 2019. 15:57

Bio je to 16. međusobni dvoboj Čilića i Verdasca, prvi na Grand Slam turnirima, u kojem je naš tenisač došao do desete pobjede, iako je bio na pragu šestog poraza od ljevorukog Španjolca. Verdasco je u 'tie-breaku' trećeg seta vodio 7-6, kad je Čilić na servisu spasio prvu meč-loptu, ali i izgubio sljedeći poen.

Drugu priliku za pobjedu Verdasco je propustio napravivši dvostruku pogrešku. Novu priliku nije dobio.

U odlučujućem setu Čilić je poveo sa 4-1 i propustio dvije prilike za 5-1, da bi u sljedećem gemu izvukao 0-40. Kod vodstva 5-3 Marin je realizirao prvu meč-loptu natjeravši Verdasca na promašaj.

Najbolji hrvatski tenisač će u osmini finala ponovno na Španjolca, 30-godišnjeg Roberta Bautistu Aguta, koji je sa 6-4, 7-5, 6-4 svladao Rusa Karena Hačanova.Taj je dvoboj na rasporedu u nedjelju, a bit će to šesti međusobni obračun Čilića i Bautiste Aguta. Naš tenisač vodi sa 4-1, a jedini poraz je doživio baš na Australian Openu prije tri godine, kad ga je Španjolac nadigrao u 3. kolu sa 6-4, 7-6 (5), 7-5.

MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 18:  Marin Cilic of Croatia in action against Fernando Verdasco of Spain during day five of the 2019 Australian Open at Melbourne Park on January 18, 2019 in Melbourne, Australia. (Photo by Julian Finney/Getty Images)
Julian Finney/Getty Images

AUSTRALIAN OPEN - 3. kolo

Tenisači

MARIN ČILIĆ (HRV/6) - Fernando Verdasco (Špa/26) 4-6, 3-6, 6-1, 7-6 (8), 6-3

Roberto Bautista Agut (Špa/22) - Karen Hačanov (Rus/10) 6-4, 7-5, 6-4

Stefanos Tsitsipas (Grč/14) - Nikoloz Basilašvili (Gru/19) 6-3, 3-6, 7-6 (7), 6-4

Roger Federer (Švi/3) - Taylor Fritz (SAD) 6-2, 7-5, 6-2

Frances Tiafoe (SAD) - Andreas Seppi (Ita) 6-7 (3), 6-3, 4-6, 6-4, 6-3

Grigor Dimitrov (Bug/20) - Thomas Fabbiano (Ita) 7-6 (5), 6-4, 6-4

Tomaš Berdych (Češ) - Diego Schwartzman (Arg/18) 5-7, 6-3, 7-5, 6-4

23. travanj 2024 09:11