REUTERS
PRESUDIO JEDAN POEN

IVO KARLOVIĆ NAKON VELIKE TENISKE DRAME ISPAO S WIMBLEDONA Četrdeset centimetara niži Talijan srušio Diva sa Šalate nakon više od tri sata borbe

Piše: HinaObjavljeno: 03. srpanj 2019. 19:07

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se uspio plasirati u treće kolo Wimbledona nakon što je u dvoboju 2. kola izgubio od Talijana Thomasa Fabbiana sa 3-6, 7-6 (6), 3-6, 7-6 (4), 4-6.

Fabbiano je tako upisao i drugu pobjedu rezultatom 3-2 pošto je i u prvom kolu nakon pet setova pobijedio Grka Stefanosa Tsitsipasa ponovivši rezultat iz prošle godine kada je također dogurao do trećeg kola.

Dvoboj između 30-godišnjeg Talijana, trenutačno 89. tenisača svijeta i 10 godina starijeg i devet mjesta bolje rangiranog Karlovića trajao je tri sata i 11 minuta tijekom kojih je naš tenisač imao samo jednu break loptu koju nije uspio iskoristiti.

Talijanski tenisač dobio je prvi set sa 6-3, a ključnim se pokazao osmi gem u kojem je 30-godišnji Fabbiano načinio break za vodstvo 5-3, a zatim obranio svoj servis za vodstvo 1-0 u setovima.

Karlović je uzvratio u drugom setu koji je razriješen u trinaestoj igri. Prije toga Talijan je u sedmoj igri imao dvije break lopte, no Karlović ih je spasio i odvukao set u 'tie break'. Fabbiano je poveo 2-0 uz 'mini break', no hrvatski tenisač je okrenuo rezultat s tri gema u nizu. Talijan je pri vodstvu 6-5 imao set loptu, no 'doktor Ivo' je s nova tri poena u nizu dobio set.

Unatoč gubitku drugog seta, Fabbiano je odmah na početku treće dionice poveo 3-0, zadržao prednost do kraja i dobio treći set 6-3.

U četvrtom setu vidjeli smo reprizu drugog seta. Obojica su držala svoj servis te se ponovo ušlo u 13. igru. Tie-break nije dobro počeo za našeg igrača, Fabbiano je odmah napravio mini-break i poveo sa 3-0. međutim, Karlović se nije predavao, stigao je do 3-3, a potom pri vodstvu 5-4 napravio dva 'mini breaka' za 7-4 i 2-2 u setovima.

U petom setu Karlović je napokon stigao do break lopte i to u petom gemu pri rezultatu 4-4. Bila je to prva break lopta za Karlovića nakon 53 odigrana gema. Nažalost, Fabbiano je sjajno reagirao i bekendom 'počistio' crtu spasivši s od izgubljenog servisa. Nažalost, već u idućem gemu Talijan je stigao do tri meč lopte, Karlović je dvije spasio as servisima, ali ne i treću.

"Divu sa Šalate" je to bio čak 15. nastup u Wimbledonu, a na travi All England Cluba je debitirao 2003. godine stigavši do trećeg kola. Najbolji plasman u Wimbledonu je zabilježio 2009. kada je ispao u četvrtfinalu od kasnijeg pobjednika Švicarca Rogera Federera.

Opelka izbacio Wawrinku, ispala Tomljanović

Mladi Amerikanac Reilly Opelka priredio je iznenađenje pobijedivši u susretu 2. kola Wimbledona Švicarca Stana Wawrinku sa 7-5, 3-6, 4-6, 6-4, 8-6

Mladi 21-godišnji Amerikanac, trenutačno 63. tenisača svijeta je do pobjede protiv 13 godina starijeg Švicarca stigao nakon pet setova, te tri sata i 15 minuta igre.

Opelki je ovo prvi nastup na Wimbledonu, te najveći plasman na sva četiri Grand Slam turnira. Do sada je tek jednom stigao do drugog kola Australian Opena.

Wawrinka, koji je bio postavljen za 22. nositelja, već četvrtu godinu uzastopce ne uspijeva u Wimbledonu proći dalje od drugog kola.

U drugom kolu je svoj ovogodišnji nastup na trećem Grand Slam turniru sezone zaključila i hrvatska tenisačica s australskom putovnicom Ajla Tomljanović koja je izgubila od Bjeloruskinje Viktorije Azarenko 2-6, 0-6.

REZULTATI:

Tenisači - 2. kolo:

David Goffin (Bel/N.21) - Jeremy Chardy (Fra) 6-2, 6-4, 6-3

Reilly Opelka (SAD) - Stan Wawrinka (Švi/N.22) 7-5, 3-6, 4-6, 6-4, 8-6

Benoit Paire (Fra/N.28) - Miomir Kecmanović (Srb) 7-6 (5), 6-4, 0-0 (predaja Kecmanovića)

Jiri Vesely (Češ) - Pablo Cuevas (Uru) 4-6, 7-6 (5), 6-4, 6-4