BEIJING, CHINA - OCTOBER 08: Ivo Karlovic of Croatia serves against Pablo Cuevas of Uruguay during the day six of the 2015 China Open at the China National Tennis Center on October 8, 2015 in Beijing, China. (Photo by Emmanuel Wong/Getty Images)
 Emmanuel Wong / Getty Images / 2015 Getty Images
R. GARROS

Karlović izborio 2. kolo

Piše: Tomislav JuranovićObjavljeno: 23. svibanj 2016. 19:52

Po četvrti put u karijeri Ivo Karlović prošao je prvu prepreku na pariškom Roland Garrosu, nakon što je u ponedjeljak slavio u dvoboju veterana protiv 35-godišnjeg Španjolca Alberta Montanesa sa 6-2, 7-6 (7), 7-6 (5).

Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj i treća Karlovićeva pobjeda do koje je stigao na prilično uvjerljiv način. Ključnim se pokazao drugi set u kojem je 37-godišnji Zagrepčanin propustio ranu prednost breaka (1-0), a potom morao spašavati dvije set-lopte, jednu u 12. gemu te drugu u tie-breaku. Prednost od dva seta Ivo je kapitalizirao u trećem setu, koji je također otišao na njegovu stranu nakon 13. gema u kojem je iskoristio svoju treću meč-loptu.

Karlovićev najbolji rezultat u Parizu je 3. kolo do kojeg je stigao prije dvije godine. U drugom kolu ga čeka pobjednik dvoboja srbijanskog tenisača Lasla Đerea i Australca Jordana Thompsona.

Branitelj naslova Švicarac Stan Wawrinka proživio je teške trenutke, ali je uspio izbjeći poraz u prvom kolu od Čeha Lukaša Rosola. Wawrinka je slavio u pet setova i tako nije postao prvi pariški branitelj naslova koji bi se oprostio već u prvom kolu.